101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Kanalizacja i drogi na osiedlu Dąbrowa II?

Data publikacji: 18.05.2014 16:32
Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Osiedle Dąbrowa Grafika

Osiedle Dąbrowa Grafika
Fot. GIS Kielce

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach zamierza ogłosić przetarg na zaprojektowanie sieci dróg i kanalizacji na osiedlu Dąbrowa II. Dzięki realizacji tego zadania otworzy się możliwość budowy domów w tej części miasta. Właściciele działek czekali na to od wielu lat.

Rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg - Jarosław Skrzydło informuje, że przetarg powinien być ogłoszony na przełomie maja i czerwca. Instytucja przygotowuje się także do złożenia wniosku o wydanie decyzji środowiskowej dla tej inwestycji. Pieniądze na opracowanie dokumentacji przekazali radni. 

O potrzebie uregulowania spraw związanych z infrastrukturą w tym miejscu, mówi się od wielu lat, jednak do tej pory, ze względu na wysokie nakłady, które trzeba ponieść, nie inwestowano w tę część miasta. Teraz sprawa zaczyna nabierać rozpędu.     W inwestycję mocno zaangażowali się właściciele gruntów, którzy powołali inicjatywę lokalną i są gotowi częściowo ponieść koszty stworzenia odpowiedniej infrastruktury. Osiedle Dąbrowa II ma powstać na 80-hektarowym terenie, usytuowanym w północnej części miasta. Wokół centrum ze sklepami, szkołą i przychodnią znajdą się domy jednorodzinne oraz tereny rekreacyjne.
 

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution