101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Siekierski na czele Komisji Rolnictwa PE?

Data publikacji: 02.07.2014 07:46
Autor: Katarzyna Podraza / Kategoria: Wiadomości
Komentarze


Fot. Piotr Michalski / Radio Kielce

To bardzo odpowiedzialna funkcja - tak o prawdopodobnym objęciu przez świętokrzyskiego posła PSL Czesława Siekierskiego szefostwa w Komisji Rolnictwa Parlamentu Europejskiego - powiedziała na naszej antenie europosłanka Platformy obywatelskiej Róża Thun. Jak podkreśliła, podejmowane tam decyzje będą miały bezpośredni wpływ na europejskie prawo. Myślę, że Czesław Siekierski zostanie wybrany szefem Komisji Rolnej, ponieważ jest on tam już od lat bardzo szanowanym i zaangażowanym posłem - dodała Róża Thun.

Jak już informowaliśmy, europosłowie PO-PSL obejmą prawdopodobnie stanowiska przewodniczących trzech komisji w Parlamencie Europejskim.

Przewodnictwo komisji przemysłu, badań i energii przypadnie na dwa i pół roku posłowi Jerzemu Buzkowi, a w drugiej części kadencji zastąpi go poseł Janusz Lewandowski - obaj z PO. Na czele komisji spraw konstytucyjnych stanie poseł Danuta Huebner.

Ryszard Czarnecki z Prawa i Sprawiedliwości został wybrany jednym z czternastu wiceprzewodniczących Parlamentu Europejskiego. Polscy eurodeputowani z PO i PSL zasiadający w największej w Parlamencie frakcji chadeckiej, są po Niemcach najliczniejszą grupą, co daje im mocną pozycję w negocjowaniu stanowisk. Zrezygnowali z ubiegania się o stanowisko zastępcy przewodniczącego Parlamentu, bowiem twierdzą, że jest to funkcja prestiżowa, lecz w pewnym sensie symboliczna.

Posłuchaj Rozmowy Dnia

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution