101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

W Bilczy powstanie m. in. pole golfowe

Data publikacji: 14.08.2014 14:48
Autor: Renata Morąg / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Pole golfowe
Fot. morgueFile free photo

Małe pole golfowe i amfiteatr powstaną w Bilczy. Gmina Morawica przeznaczyła na centrum sportowo-rekreacyjne 13 hektarów między osiedlami mieszkaniowymi, a Specjalną Strefą Ekonomiczną.

Wójt Marian Buras opisuje, że na polu golfowym o powierzchni 3 ha, będzie kilka dołków, które mają służyć przede wszystkim do nauki gry. Powstanie tam Akademia Golfa, czyli miejsce, gdzie zarówno młodzież jak i dorośli będą mogli nauczyć się gry. Wójt ma nadzieję, że wszyscy uczniowie z gminy, którzy kończą gimnazjum, będą znać tajniki tej dyscypliny.

Jeśli uprawianie golfa spodoba się mieszkańcom, nic nie stoi na przeszkodzie, by pomyśleć w o stworzeniu profesjonalnego pola- twierdzi Marian Buras. Na pozostałym terenie zaplanowano około 5 kilometrów alejek spacerowych i ścieżek dla rowerów i rolkarzy, a także atrakcje dla dzieci i siłownię na świeżym powietrzu. „Chcemy, aby Bilcza nie była tylko sypialnią Kielc, ale również miejscem odpoczynku i rekreacji”- dodał wójt.

Gmina ogłosiła konkurs na zagospodarowanie tych terenów. Liczy, że budowa ruszy w przyszłym roku, a centrum sportowo-rekreacyjne będzie gotowe w 2016 roku. Koszt inwestycji to kilka milionów złotych. Gmina chce zdobyć na ten cel dofinansowanie z Unii Europejskiej.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution