101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Oddział Fotoklubu RP rozpoczął działalność w Kielcach

Data publikacji: 01.09.2014 18:03
Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Wolność to chwile uchwycone przez aparat fotograficzny.

Wolność to chwile uchwycone przez aparat fotograficzny.
Fot. Michał Makuch / arch. prywatne

W Kielcach rozpoczął działalność świętokrzyski oddział Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej. To alternatywna dla ZPAF-u organizacja skupiająca fotografów. Świętokrzyskie struktury poprowadzą członkowie stowarzyszenia CKfoto.pl.

Bliskie nam są idee działania Fotoklubu RP. Zresztą kilka osób ze Stowarzyszenia było już w nim zrzeszonych. Stąd pojawiła się propozycja utworzenia takiej filii w Kielcach. Złożył ją na plenerze w Janowie Podlaskim, prezes Mieczysław Cebulski. Od tego momentu zaczęliśmy działania zmierzające do utworzenia w Kielcach struktur Regionu Świętokrzyskiego tego stowarzyszenia twórców – powiedziała Anna Benicewicz-Miazga, prezes świętokrzyskiego oddziału Fotoklubu.

Fotoklub RP daje możliwości organizowania wystaw, czy udziału w nich na terenie całego kraju. To także liczne plenery ogólnopolskie. Wreszcie Fotoklub RP jest jedynym przedstawicielem w Polsce Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej FIAP, która nagradza prace fotografików na międzynarodowych salonach – dodała Anna Benicewicz-Miazga.

Powstały w 1995 roku Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej wywodzi swoje tradycje z Fotoklubu Polskiego. Jego założycielem był w 1929 roku Jan Bułhak – nestor polskiej fotografii. Była to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca elitę fotografików z całej Polski.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution