101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Koncert festiwalu "Kielce Rockują" w WDK

Data publikacji: 12.09.2014 17:06
Autor: Marlena Płaska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

WDK
Fot. Piotr Michalski / Radio Kielce

Trwa II edycja festiwalu muzyki bluesowo-rockowej "Kielce Rockują". Organizują go członkowie kieleckiego zespołu Limit: Paweł Wawrzeńczyk i Romuald Sadowski. W Wojewódzkim Domu Kultury zagrają dziś: Limit Blues oraz dwie grupy amerykańskie: Dudley Taft i zespół Blindside Blues Band.

Jak informuje Paweł Wawrzeńczyk, będzie to pierwszy koncert tej grupy w Polsce. Zespół wielokrotnie występował w Europie. Jest też bardzo znany w swoim gatunku w Stanach Zjednoczonych. Charakteryzuje go mocne uderzenie rockowo-bluesowe. Na gitarach grają Mike Onesko i Jay Jesse Johnson.

Koncert rozpocznie się o godzinie 18.00. Bilety można przed wejściem kupić w impresariacie Wojewódzkiego Domu Kultury. Jutro festiwal przeniesie się do Centrum Kultury w Morawicy, gdzie wystąpi m. in. Roman "Pazur" Wojciechowski – informuje Romuald Sadowski. To niezwykłe wydarzenie, bo ten artysta nie koncertuje często i trudno było namówić go na występ. Sobotni koncert rozpocznie się o godzinie 18.00. Wstęp jest wolny.

Festiwal Kielce Rockują zakończy się w niedzielę. Tego dnia w Kielcach wystąpią: Hoo Doo Band, 4Szmery i zespoły lokalne.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution