101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Marek Kwitek zastąpi Jarosława Rusieckiego

Data publikacji: 23.09.2014 15:22
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Konferencja PiS w Sandomierzu

Konferencja PiS w Sandomierzu
Fot. Andrzej Szmid /

Wójt Rytwian Grzegorz Forkasiewicz zrezygnował z prawa do mandatu poselskiego po Jarosławie Rusieckim, który wygrał wybory uzupełniające do Senatu. Kolejną osobą na liście Prawa i Sprawiedliwości, która w ostatnich wyborach parlamentarnych otrzymała największą liczbę głosów jest Marek Kwitek z Sandomierza i to on zostanie posłem.

Marek Kwitek zasiadał już w sejmie poprzedniej kadencji. Po objęciu mandatu w pierwszej kolejności chciałby zająć się problemami producentów owoców i warzyw, których dotknęło rosyjskie embargo. Jak podkreślił w rozmowie z Radiem Kielce - będzie zabiegał o to, by przysługujące rolnikom rekompensaty jak najszybciej do nich trafiły. Chce zająć się również problemami samorządów, zwłaszcza zbyt niską subwencją oświatową.

Wójt Rytwian Grzegorz Forkasiewicz podczas konferencji prasowej zwołanej w Sandomierzu powiedział, że zrezygnował z mandatu poselskiego, ponieważ ten krótki czas, jaki został do końca kadencji Sejmu musiałby poświęcić przede wszystkim na wdrażanie się w pracę Izby i poznawanie tajników codziennych zajęć. Jego zdaniem - będzie lepiej dla mieszkańców Rytwian i regionu, jeśli nadal zajmować się będzie rozwojem tej gminy, a do Sejmu pójdzie osoba bardziej doświadczona w pracy parlamentarnej. Dodał, że  w najbliższych wyborach samorządowych będzie ubiegał się o reelekcję na stanowisko wójta Rytwian, do czego namawiają go mieszkańcy.

Szef świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości poseł Krzysztof Lipiec podzielił opinię wójta Forkasiewicza i powiedział, że podjęta przez niego decyzja jest dobra dla partii.  

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution