101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Rodzina Radziwiłłów domaga się zwrotu Dworku Mikołaja Reja

Data publikacji: 03.10.2014 13:35
Autor: Ewa Okońska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Nagłowice muzeum Mikołaja Reja

Nagłowice muzeum Mikołaja Reja
Fot. Pleple2000 / wikipedia.org

Rozpoczęła się procedura rozpatrywania wniosku rodziny Radziwiłłów, o zwrot nieruchomości w Nagłowicach. Chodzi o Dworek Mikołaja Reja i pałac, w którym znajduje się Dom Dziecka. Wójt Elżbieta Frejowska brała udział w przesłuchaniu stron, przez przedstawicieli wojewody świętokrzyskiego.

Jego uczestnicy oglądali nieruchomości i rozmawiali z władzami Nagłowic, szefami placówek, które znajdują się w budynkach oraz wnioskodawcą Marcinem Radziwiłłem.

- Staramy się bronić interesów gminy - podkreśla Elżbieta Frejowska. Wójt przypomina, że obiekty zostały gruntownie wyremontowane za rządowe pieniądze. Władze gminy liczą się jednak z tym, że nieruchomości trzeba będzie zwrócić i przenieść z dworku do oddanego niedawno domu kultury Izbę Pamięci Mikołaja Reja oraz bibliotekę. Nie ma natomiast planu awaryjnego w sprawie Domu Dziecka. Wszystko będzie zależało od decyzji wojewody świętokrzyskiego - wyjaśnia Stanisław Nawrot, naczelnik Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Jędrzejowie.  

Decyzja ma zapaść do 15 grudnia tego roku, ale termin może być wydłużony. Jak informuje Agata Wojda- rzecznik wojewody, materiał dowodowy w tej sprawie nie jest jeszcze kompletny. Strony mogą wnosić o jego uzupełnienie i przesłuchanie kolejnych świadków.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość

Indeks jakości powietrza

zmień ▾

Wybierz czujnik ×

cloud

 

PM10 - µg/m3

PM2.5 - µg/m3

Data pomiaru Źródło

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution