101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

PiS pierwsze w powiecie skarżyskim

Data publikacji: 18.11.2014 20:53
Autor: Małgorzata Pirosz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

16.11.2014 Wybory Samorządowe w Skarżysku
Fot. Stanisław Blinsrub / Radio Kielce

Wybory do Rady Powiatu Skarżyskiego wygrało Prawo i Sprawiedliwość. Partia zdobyła 9 mandatów. Czworo radnych będzie mieć Komitet Wyborczy Przyszłość i Rozwój Konrada Kroniga, który w drugiej turze będzie walczył z Romanem Wojcieszkiem o stanowisko prezydenta Skarżyska.

Po trzy mandaty w Radzie Powiatu będą mieć Platforma Obywatelska i SLD. Wielkim przegranym tych wyborów jest obecny starosta Michał Jędrys, który nie dostał się do Rady Powiatu, a wcześniej przegrał wybory prezydenckie. Nie zdołał też wprowadzić do Rady Powiatu żadnego przedstawiciela swojego komitetu.

Radnymi PiS zostali: Roman Wojcieszek, Grzegorz Małkus, Jacek Jeżyk, Krzysztof Ligowski, Paweł Wiatr, Mieczysław Bąk, Renata Bliska, Monika Mianowska i Bartosz Bętkowski.
 
Z Komitetu Przyszłość i Rozwój do Rady Powiatu dostali się: Konrad Kronig, Cezary Błach, który jednak został burmistrzem Suchedniowa i dlatego do rady wejdzie kolejna osoba z największą liczbą głosów, czyli Bogusława Krawczyńska.

Radnymi Platformy zostali: Anna Leżańska, Bożena Bętkowska i Katarzyna Bilska, a SLD: Janusz Kołodziej, Jan Gajda i Jerzy Żmijewski.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution