101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Biskup podarował na licytację ikonę Świętej Rodziny

Data publikacji: 19.12.2014 19:32
Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Biskup Jan Piotrowski
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Niezwykłą niespodziankę sprawił nam biskup ordynariusz diecezji kieleckiej Jan Piotrowski, który w piątek był gościem Radia Kielce.

W audycji w „Dobrym Tonie” zachęcaliśmy do licytacji dzieł sztuki współczesnej, podarowanych nam przez artystów związanych z regionem świętokrzyskim, z których dochód  zamierzamy przeznaczyć na urządzenie placu zabaw przy Domu Samotnej Matki i Ofiar Przemocy w Wiernej Rzece.

Okazało się, że biskup Piotrowski zna problemy tej placówki i że zamierza ją odwiedzić. Na antenie radia opowiadał o swoim dzieciństwie, rodzinie i o tym, jak ważna jest ona dla każdego człowieka. Mówił także o swojej pracy na misjach w Kongo, w Peru i o tym, że sens życiu daje to, co zrobimy dla innych. Podkreślał, że trzeba w nim dostrzegać drugiego człowieka. A poproszony o zachętę dla słuchaczy, by wzięli udział  w licytacji powiedział. - Duch chrześcijański to duch solidarności, pomocy. To taki duch samarytański, który szczególnie ujawnia się w klimacie świąt Bożego Narodzenia. Zapraszam do udziału w tym przedsięwzięciu - mówił.

A potem zaskoczył nas deklaracją: - Byłbym rad, gdyby redakcja zechciała przyjąć ode mnie na licytację obraz. W ten sposób chcę wesprzeć Waszą akcję – podkreślił.

Obraz to przepiękna ikona Świętej Rodziny. To ręcznie wykonana kopia oryginalnej ikony bizantyjskiej na płótnie lnianym wklejonym w drewno. Tło ikony jest wykonane ze sproszkowanego złota. Ikona posiada stosowny certyfikat.

Dar biskupa ordynariusza Jana Piotrowskiego będziemy licytować w sobotę już od godz. 6 rano. Finał odbędzie się w audycji Made In Kielce w godz. 15.10 – 15.30.

A równolegle licytować będziemy niezwykle oryginalną i z wielkim sercem przygotowaną przez pracowników Urzędu Statystycznego w Kielcach świąteczną choinkę. Licytujemy ją również od 6 rano, a finał odbędzie się w godz. 15.30 – 16.00.

Darczyńcom pięknie dziękujemy.

Gorąco zapraszamy do udziału w licytacji.

Podarujmy dzieciom z Domu Samotnej Matki i Ofiar Przemocy w Wiernej Rzece „Gwiazdkę z nieba”.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution