101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Umowa na zakup kieleckiego PKS

Data publikacji: 28.05.2013 13:42
Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Spółka Polska Komunikacja Samochodowa 2 podpisze dziś (wtorek, 28 maja) umowę, na mocy której zostanie właścicielem kieleckiego PKS-u. Za część przewozową przedsiębiorstwa oraz dworzec autobusowy zapłaci 9 milionów 800 tysięcy złotych. Podpisanie umowy potwierdziła w rozmowie z nami Ewa Zurman, pełnomocnik spółki PKS2.

Informuje ona, że w miejscu obecnego dworca autobusowego powstanie Zintegrowane Centrum Komunikacyjne, połączone z częścią komercyjną. Ewa Zurman dodaje, że kopuła dworca ma nadal być widoczna, ale wokół niej pojawi się nowa zabudowa. Zmieni się również organizacja ruchu na terenie dworca. Zlikwidowany zostanie istniejący ruch okrężny, który jest unikalnym rozwiązaniem. Zdaniem inwestora zachowanie takiej organizacji ruchu jest niemożliwe. Nabywca kieleckiego PKS-u podkreśla również, że konieczna jest budowa części komercyjnej, ponieważ tylko takie rozwiązanie pozwoli uzyskać opłacalność planowanego przedsięwzięcia. Inwestor zapewnia ponadto, że pracownicy kieleckiego PKS-u nie stracą pracy. Według spółki PKS2 inwestycja ma kosztować około 100 milionów złotych.

Z taką koncepcją nie zgadzają się władze miasta. Według konsultowanych obecnie planów zagospodarowania terenu wokół dworca, budynek ma zostać zachowany w obecnej formie. Utrzymany ma być także ruch kołowy. Z kolei nieruchomości komercyjne mogą powstać, ale na zapleczu dworca. Uwagi w sprawie projektu planu zagospodarowania można składać do końca maja. Jego dalsze losy będą znane na początku czerwca.

Kielecki PKS jest w likwidacji od listopada 2010 roku. W 2011 roku dworzec i tereny, na których się znajduje, chciał kupić za prawie 20 milionów złotych słowacki inwestor. Wycofał się jednak z transakcji wskutek problemów z uregulowaniem spraw własnościowych działek. W marcu spółka PKS 2, jako jedyny podmiot, wzięła udział w aukcji, należącego do Skarbu Państwa PKS Kielce.

Robert Felczak

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution