101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Inspekcja pracy sprawdzi samorządy!

Data publikacji: 27.01.2015 18:09
Autor: Bartłomiej Zapała / Kategoria: Wiadomości
Komentarze


Fot. Piotr Michalski / Radio Kielce

Okręgowa Inspekcja Pracy w Kielcach przeprowadzi w tym roku kontrolę świętokrzyskich jednostek samorządu terytorialnego, w sprawie wykorzystywania w nich urlopów. To reakcja na informację Radia Kielce o wypłacie ekwiwalentów za zaległe urlopy dla członków zarządu województwa.

“Działania kontrolne nie będą miały jednostkowego charakteru, mogą też objąć Urząd Marszałkowski. Nie ustalono jednak dokładnego terminu ich przeprowadzenia” - poinformowała Radio Kielce Barbara Kaszycka, rzecznik Okręgowej Inspekcji Pracy w Kielcach. Jak dodała Inspekcja planowała sprawdzanie sposobu wykorzystywania urlopów w funkcjonujących na terenie województwa firmach, ale dzisiaj podjęto decyzję o jej rozszerzeniu.

 

Członkowie zarządu województwa poprzedniej kadencji otrzymali na koniec roku w sumie 130 tys. złotych ekwiwalentów za niewykorzystany urlop. Najwyższą kwotę, prawie 50 tys. zł brutto, przekazano Piotrowi Żołądkowi za 93 dni urlopu. Marszałek Adam Jarubas, który sam nie wykorzystał 52 dni urlopu i otrzymał ekwiwalent w kwocie 31 tys. zł brutto, zadeklarował dzisiaj, że w Urzędzie Marszałkowskim wprowadzone zostaną procedury, które nie dopuszczą do powtórzenia się w tym roku podobnej sytuacji.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution