101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Twój ruch w odwrocie

Data publikacji: 04.02.2015 13:14
Autor: Małgorzata Pirosz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Konferencja Parsowa Twojego Ruchu z udziałem Janusza Palikota
Fot. Stanisław Blinstrub / Radio Kielce

Twój Ruch w województwie świętokrzyskim w poważnym kryzysie. Z partii odszedł pełnomocnik Europy Plus w regionie Włodzimierz Stępień, wraz z grupą 50 działaczy. Stępień napisał w oświadczeniu m.in. "Wstępując do Twojego Ruchu wierzyliśmy, że będziemy wspólnie działać w nowej centrolewicowej partii, która zmieni oblicze polskiej polityki. Dziś po tych zapowiedziach pozostały tylko puste słowa". Jednocześnie zadeklarował, że byli członkowie partii Janusza Palikota nie pozostaną bierni, a swoją energię będą chcieli wykorzystać do jednoczenia lewicy.

Pełnomocnik Twojego Ruchu w Świętokrzyskiem poseł Sławomir Kopycińki powiedział Radiu Kielce, że nie jest zdziwiony decyzją Włodzimierza Stępnia i jego kolegów z Europy Plus, ponieważ była wcześniej sygnalizowana. Jego zdaniem jest ona wynikiem odejścia z Twojego Ruchu Roberta Kwiatkowskiego, który współtworzył Europę Plus. Poseł Kopyciński podkreślił, że partia wciąż istnieje, choć w całym województwie liczy tylko 20 członków. "To bardzo mało, ale zaczynamy od nowa. Wstajemy z politycznego grobu i robimy swoje"- powiedział parlamentarzysta. Z naszych informacji wynika, że w regionie szykują się kolejna odejścia z Twojego Ruchu.

Po ubiegłorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego, z ugrupowania odeszła ówczesna szefowa partii w regionie Małgorzata Marenin, a potem poseł Jan Cedzyński, który wstąpił do SLD. Małgorzata Marenin, zaangażowana obecnie w tworzenie nowego porozumienia lewicy, powiedziała nam, że byli działacze Twojego Ruchu nie zadeklarowali na razie współpracy z Janem Hartmanem i Anną Grodzką. W sobotę, nowe porozumienie zgłosi swojego kandydata na prezydenta RP. Wszystko wskazuje na to, że będzie nim Anna Grodzka.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution