101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Teatr przy Radiowej 4 zaczyna działalność

Data publikacji: 05.02.2015 07:23 / Data aktualizacji: 05.02.2015 10:49
Autor: Marek Orkisz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Radiowa 4, Teatr Polskiego Radia Kielce. Grzegorz Kozera i Ryszard Koziej pracują nad scenariuszem.
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

W czwartek po 21.10 inauguruje swoją działalność "Teatr przy Radiowej 4". Na podstawie opowiadań sanatoryjnych Grzegorza Kozery pt. „Kuracja” przygotowaliśmy serię słuchowisk. Wieczorem premiera pierwszego z nich w studiu Gram i na naszej antenie.

Pomysł teatru, to nie tylko nawiązanie do najlepszych tradycji sztuki radiowej np. słuchowisk. Jak mówi redaktor naczelna Radia Kielce Joanna Gergont Woś - to także chęć pokazania regionalnych autorów i twórców, których nie brakuje. Chcemy, by radio było miejscem, gdzie mogą realizować swoje pasje. Nie bez znaczenia jest także fakt, że w ich twórczości przewijają się miejsca związane z naszym regionem, co sprawia, że czytelnicy i widzowie chętnie sięgają po takie pozycje.
Bohaterami zbioru opowiadań kieleckiego prozaika, poety, dziennikarza i blogera Grzegorza Kozery są kuracjusze z sanatorium "Włókniarz" w Busku - Zdroju.

Jak mówi autor scenariusza i narrator Ryszard Koziej - książkę przystosowano do potrzeb słuchowiska. Wprowadzono dialogi, których w oryginale nie było, oraz specjalną oprawę muzyczną tworzącą nastrój. 

Na podstawie opowiadań powstanie 20 słuchowisk. W planach jest, by część z nich miała swoją premierę w Busku Zdroju.

Obok narratora Ryszarda Kozieja, wystąpią aktorzy teatru imienia Stefana Żeromskiego - Teresa Bielińska i Mirosław Bieliński oraz pracownicy Radia Kielce.

Muzykę do słuchowiska skomponował Włodek Kiniorski, a całość zrealizował Jerzy Sidorowicz. Uroczysta premiera pierwszego słuchowiska „Przypadek Marianny” o godz. 21.10 w Studiu Gram Radia Kielce. Transmitować ją będziemy na naszej antenie.

POSŁUCHAJ ROZMOWY DNIA

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution