101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

MZD: Nie będzie przystanku u zbiegu Żelaznej i Wspólnej

Data publikacji: 13.02.2015 15:25
Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Kielce nabierają kolorów. Przystanek przy ulicy Warszawskiej.

Kielce nabierają kolorów. Przystanek przy ulicy Warszawskiej.
Fot. Piotr Michalski / Radio Kielce

Kielecka platforma komunikacyjna, czyli stowarzyszenie, które chce poprawiać komunikację miejską w Kielcach sugeruje wyznaczenie nowego przystanku autobusowego na ulicy Żelaznej. Jego członkowie wystosowali petycję do Miejskiego Zarządu Dróg, w której wnoszą o zbudowanie zatoki u zbiegu Żelaznej i Wspólnej.

Filip Jackowski ze stowarzyszenia tłumaczy, że obecnie pasażerowie, zamierzający skorzystać z komunikacji miejskiej muszą dojść do ulicy Czarnowskiej. Jak twierdzi, prowadził już na ten temat rozmowy z urzędnikami, ale okazały się one bezskuteczne. Według Jackowskiego, MZD zasłania się opinią policji, ale nie jest ona wiążąca.

Tymczasem, Kamil Tokarski z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej zaznaczył, że policja nie jest nastawiona negatywnie do tego pomysłu. Informuje, że rozmowy na ten temat się odbyły, ale nikt nie przedstawił konkretnego projektu przystanku.

Według Jarosława Skrzydło - rzecznika prasowego MZD, praktycznie nie ma szans na utworzenie nowej zatoki, ponieważ nie została ona zaprojektowana, podczas przebudowy węzłów: Żytnia i Żelazna, a teraz nie można ingerować w układ tych dróg.  

Karol Żak

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution