101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Wirusy atakują. Wzrasta liczba zachorowań na grypę

Data publikacji: 17.02.2015 15:05
Kategoria: Wiadomości
Komentarze
szpital izba przyjęć lekarz

szpital izba przyjęć lekarz
Fot. Piotr Michalski / Radio Kielce

Kolejki w przychodniach, zapisy do lekarzy na kilka dni do przodu, wydłużone dyżury internistów i pediatrów, a także wypisywane masowo zwolnienia - to żniwo jakie zbiera epidemia grypy i infekcji wirusowych w regionie świętokrzyskim.

Zachorowań jest trzy razy więcej, niż na początku stycznia tego roku- informuje Małgorzata Haponiuk z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kielcach.

Wyjątkowo trudno znaleźć w Kielcach przychodnie, w której można zapisać się do lekarza w dniu, w którym pojawiły się pierwsze objawy choroby. Najczęściej możliwe jest to dopiero po dwóch, a nawet trzech dniach od ich wystąpienia- zaznacza  doktor Agnieszka Goraj- Komodołowicz, z przychodni Medica w Kielcach. 

Korytarze przychodni zapełnione są zarówno dorosłymi jak i najmłodszymi pacjentami. Wirusy które atakują dzieci osłabiają ich odporność na tyle, że powroty do szkół i przedszkoli po kilku dniach, zwykle kończą się kolejną infekcją. Pojawiają się także takie choroby, jak choćby szkarlatyna. Epidemia grypy i grypopodobnych wirusów nie ustanie szybko, jeśli przeziębione dzieci oddawane będą do szkół i przedszkoli, a dorośli z infekcjami będą przychodzić do pracy. 

 Według danych stacji sanitarno-epidemiologicznych w całym kraju, sezon zwiększonej zachorowalności rozpoczął się miesiąc temu, a zakończy się prawdopodobnie, dopiero w kwietniu. 

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution