101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

"Świętokrzyskie Victorie" wręczone po raz siódmy

Data publikacji: 17.02.2015 20:47
Autor: Ewa Okońska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Laureaci Świętokrzyskich Victorii

Laureaci "Świętokrzyskich Victorii"
Fot. Kamil Król / Radio Kielce

Rafał Olbiński, Mesko S.A. i Powiat Kielecki – to laureaci Świętokrzyskiej Victorii. Doroczne nagrody samorządu województwa wręczone zostały po raz siódmy.

Pochodzący z Kielc artysta malarz, grafik i twórca plakatów, mieszkający w Nowym Jorku Rafał Olbiński nie odebrał osobiście nagrody, przyznanej mu w kategorii „Osobowość Roku”. Na galę z Warszawy przyjechała specjalnie jego siostra Maria Zaremba. Nagrody się nie spodziewała, ale – jak mówi -  cieszy się, że Kielce nie zapominają o pochodzącym stąd artyście, który często odwiedza rodzinne strony.  

W kategorii "Samorządność” po raz pierwszy zwyciężył powiat. Do tej pory statuetki otrzymywały miasta i gminy.  Starosta kielecki Michał Godowski uważa, że kapituła nagrody doceniła fakt, że największy w kraju Powiat Kielecki jest najlepszym od wielu lat w rankingu Związku Powiatów Polskich, ale również dostrzegła wiele inwestycji w minionym roku. Dotyczyły one zarówno infrastruktury drogowej, szpitala na ul. Prostej i zakończenia budowy siedziby starostwa.

Spośród pięciu firm, nominowanych w kategorii "Przedsiębiorczość” statuetkę "Victorii” otrzymało Mesko S.A. w Skarżysku-Kamiennej. Andrzej Piątek, członek Zarządu przypomina, że firma, która obchodziła w ubiegłym roku 90-lecie powstania jest dziś w dobrej kondycji - produkuje nowoczesną broń, zarówno dla potrzeb krajowych, jak i na eksport.
 
Do tegorocznej nagrody "Świętokrzyska Victoria” napłynęło kilkadziesiąt zgłoszeń.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość

Indeks jakości powietrza

zmień ▾

Wybierz czujnik ×

cloud

 

PM10 - µg/m3

PM2.5 - µg/m3

Data pomiaru Źródło

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution