101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Będzie odrębna kanalizacja dla zakładów leczniczych w Busku

Data publikacji: 25.02.2015 14:29
Autor: Marlena Płaska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Roboty drogowe na ul Radiowej (kanalizacja)
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

W ciągu 6 miesięcy w Busku-Zdroju ma powstać odrębna kanalizacja odprowadzająca wody z kąpieli z zakładów leczniczych do specjalnej oczyszczalni ścieków. Inwestycje we wschodniej części miasta realizować będzie Uzdrowisko Busko-Zdrój, które jest właścicielem oczyszczalni.

Na brak odrębnej infrastruktury, odprowadzającej wody zwrócili uwagę w raporcie inspektorzy Najwyższej Izby Kontroli. Do specjalnej sieci kanalizacyjnej będą mogły się przyłączyć wszystkie zakłady lecznicze, które dotąd nie miały takiej infrastruktury Zdaniem NIK - wody bogate w związki chemiczne niszczą sieć kanalizacyjną i w konsekwencji środowisko.

W Busku problem dotyczy kilku mniejszych lecznic mówi naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Wiesław Cieperski. Dzięki inwestycji za pół roku, te placówki będą  mogły  rozdzielić ścieki na komunalne i przemysłowe.

Rzecznik Uzdrowiska Busko Zdroju Gerard Jakubowski informuje, że spółka ma pełną infrastrukturę, ale postanowiła w tym zakresie  pomóc  innym podmiotom.

11 lutego zlecono budowę specjalnego kolektora w rejonie ulic 1 maja i Grotta. Jej koszty w całości pokryje Uzdrowisko. Lecznice zapłacą jedynie za przyłącza a potem za korzystanie z oczyszczalni.
W 2009 roku rada miejska w Busku-Zdroju zakazała odprowadzania ścieków przemysłowych do kanalizacji sanitarnej. Jednak niektóre zakłady nie były w stanie  tego zrealizować ze względu na brak infrastruktury.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution