101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Monodram Jolanty Juszkiewicz w kieleckim teatrze

Data publikacji: 27.02.2015 10:28
Autor: Marlena Płaska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Teatr im. Stefana Żeromskiego

Teatr im. Stefana Żeromskiego
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Polska aktorka, Jolanta Juszkiewicz wystąpi w Kielcach ze swoim jednoosobowym teatrem. 1 marca przedstawi w Teatrze im. Stefana Żeromskiego monodram na podstawie "Matki" Stanisława Ignacego Witkiewicza.

Aktorka prezentuje swoją twórczość w wielu krajach europejskich, ale także na Bliskim Wschodzie. Jej Kropka Theatre powstał w australijskim Sydney, a od 5 lat funkcjonuje w Warszawie.

Dyrektor kieleckiej sceny, Piotr Szczerski opisuje, że Jolanta Juszkiewicz dosłownie ma teatr w walizce, z której potrafi wyczarować niezwykłe rekwizyty. Jednak spektakle opierają się przede wszystkim na jej głosie, ruchu, ciele i świetnej grze aktorskiej.

Aktorka łączy w swoich przedstawieniach kulturę różnych państw. W spektaklu Witkacego będzie można zobaczyć relację między matką, a synem, która zdecydowanie różni się w kulturze wschodu i zachodu. Artystka występuje zarówno w roli matki, jak i syna. Odzwierciedla przy tym ich toksyczny związek. Piotr Szczerski przyznaje, że oglądał sztukę na DVD. Gra aktorki była tak sugestywna, że postanowił zaprosić ją do kieleckiego teatru. Według Piotra Szczerskiego, jest to przedstawienie dla koneserów i miłośników sztuki teatralnej.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution