101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

"Sklepy cynamonowe" ponownie na kieleckiej scenie

Data publikacji: 04.03.2015 07:21
Autor: Ryszard Koziej / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Prace nad spektaklem Sklepy cynamonowe Bruno Schulza w Teatrze Lalki i Aktora Kubuś

Prace nad spektaklem "Sklepy cynamonowe" Bruno Schulza, w Teatrze Lalki i Aktora "Kubuś"
Fot. Stanisław Blinstrub / Radio Kielce

Spektakl Teatru Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach - "Sklepy cynamonowe" na podstawie prozy Brunona Schulza, w reżyserii Roberta Drobniucha został zakwalifikowany do 27. Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Lalek w Opolu. Tymczasem przedstawienie powraca po dłuższej przerwie na kielecką scenę, zostanie wystawione w najbliższy piątek i sobotę.

Przypomnijmy, "Sklepy cynamonowe” - to wspólne przedsięwzięcie kieleckiej sceny lalkowej i tureckiego Teatru Cieni Cengiza Özeka. Spektakl swoją premierę miał w ubiegłym roku podczas 17. Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Lalek w Stambule, była to pierwsza zagraniczna premiera kieleckiego teatru.

W przedstawieniu, które jest połączeniem gry aktorów w żywym planie i tureckiego teatru cieni w głównej roli występuje aktor związany z legendarnym teatrem Wierszalin - Karol Smaczny. Artysta mówi, że proza Schulza jest mu szczególnie bliska, bo kiedy przed laty czytał tę literaturę, czuł, że prezentowany w niej rodzaj wrażliwości bohatera jest pokrewny jego duszy. Mitologizacja dzieciństwa, chęć powrotu do tego czasu - jest bardzo interesujące - dodał.
 
Spektakle zostaną wystawione w piątek 6 marca o godz. 12.00 i 18.00 oraz 7 marca o godz. 18.00. Po każdym przedstawieniu zaplanowano udział widzów w dodatkowych działaniach edukacyjnych pod nazwą "W kręgu Schulza”. Spektakl jest adresowany do młodzieży i widzów dorosłych.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution