101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Anna Sokołowska-Smołkowska o adopcji

Data publikacji: 04.03.2015 10:42
Autor: Ewa Okońska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Anna Sokołowska-Smołkowska, dyrektor Świętokrzyskiego Ośrodka Adopcyjnego w Kielcach
Fot. Piotr Michalski / Radio Kielce

170. dzieci znalazło dom dzięki Świętokrzyskiemu Ośrodkowi Adopcyjnemu, który istnieje w Kielcach od trzech lat. Placówka pomaga osobom, które pragną mieć dzieci, ale z różnych względów nie mogą, wspiera również rodziców, którzy mają warunki, by przysposobić kolejne dziecko- powiedziała na naszej antenie dyrektor ośrodka Anna Sokołowska-Smołkowska.

Dodała, że jest kilka warunków, które należy spełnić, żeby zostać rodzicem adopcyjnym.

Po pierwsze - trzeba mieć pełną zdolność do czynności prawnych, ukończone 18 lat i być osobą zdrową. Po drugie - konieczna jest kwalifikacja ośrodka. W tym celu trzeba zgłosić się do placówki. Ośrodek pomaga w przygotowaniu dokumentów, które będą wymagane w sądzie. Pracownicy placówki analizują także sytuację prawną, społeczną i materialną kandydatów.

Dla przyszłych rodziców ośrodek organizuje specjalne szkolenie, które trwa 3 miesiące - powiedziała Anna Sokołowska-Smołkowska. Sesje odbywają się raz w tygodniu. W ich trakcie kandydaci dowiadują się, z jakimi problemami mogą się spotkać, jak wychowywać dzieci i jakie są prawne aspekty adopcji. Ale - jak zaznaczyła dyrektor ośrodka - jest to również czas, by poznać przyszłych rodziców, bo placówka dobiera opiekunów do potrzeb dziecka. Rodzicem adopcyjnym może zostać także osoba samotna.

Problem bezpłodności dotyka w Polsce co piąte małżeństwo. Jedną z form jego rozwiązania jest adopcja.

Posłuchaj Rozmowy Dnia

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions