101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Marek Materek chce zaangażować mieszkańców w sprawy Starachowic

Data publikacji: 11.03.2015 10:38
Autor: Marek Orkisz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

11.03.2015 Marek Materek
Fot. Stanisław Blinstrub / Radio Kielce

Prezydent Starachowic Marek Materek popiera Adama Jarubasa na prezydenta Polski. W sobotę na miejskim targowisku będzie zbierał podpisy pod jego kandydaturą. Jak mówi, podczas kampanii samorządowej marszałek województwa świętokrzyskiego wspierał jego kampanię wyborczą.

Odnosząc się do ostatnich inicjatyw w mieście, powiedział że ich celem jest zaangażowanie mieszkańców w życie Starachowic. Ma temu pomóc powołanie Funduszu Inicjatyw Lokalnych oraz budżet obywatelski.

Fundusz w którym przewidziano w tym roku 700 tysięcy złotych daje możliwość realizacji niektórych inicjatyw wskazanych i wspieranych finansowo przez lokalne społeczności. Może to być budowa chodników, miejsc parkingowych czy np. remont sal lekcyjnych. Mieszkańcy muszą pokryć 25% kosztów inwestycji.

Ponadto w mieście można będzie składać pomysły do budżetu obywatelskiego. Na zadania przewidziano w tym roku 1 mln 200 tysięcy złotych.

Marek Materek dodał, że inicjatywą samorządu jest także rozszerzanie zakresu ulg wynikających z Karty Dużej Rodziny. Obok specjalnych biletów do placówek kultury i sportu - radni przegłosowali tańsze miesięczne bilety na przejazdy autobusami komunikacji publicznej. W realizację programu zaangażowani się także lokalni przedsiębiorcy, których sklepy lub zakłady usługowe zostały oznaczone logo, by osoby upoważnione do korzystania z ulg wiedziały gdzie mogą otrzymać upusty.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution