101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Wyróżnienia Stowarzyszenia im. Jana Karskiego

Data publikacji: 23.03.2015 21:15
Autor: Magdalena Smożewska-Wójcikiewicz , Ewa Golińska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze


Fot. http://www.jankarski.org.pl/

Stowarzyszenie im. Jana Karskiego w Kielcach wręczyło nagrody im Hany Goldszajd i Dawidka Rubinowicza. Wyróżnienie otrzymała Tamara Machulska, nauczycielka języka angielskiego w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 14 im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Uroczystość odbyła się w kieleckim Teatrze Żeromskiego.

Złote wyróżnienie przyznano Romanowi Falarowskiemu, nauczycielowi historii i wiedzy o społeczeństwie w Gimnazjum im. Generała Stanisława Maczka w Bliżynie. Kapituła przyznała obydwie nagrody za naukę tolerancji i otwartości na drugiego człowieka, bez względu na rasę, wyznanie, czy pochodzenie. Wręczona została także Menora Przyjaźni. Otrzymał ją historyk, autor wielu publikacji o Żydach w Polsce, szef Ośrodka Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach, Marek Maciągowski. 

 

Publiczność, zebrana w teatrze wysłuchała również koncertu pieśni wieczornych i kołysanek jidysz. Na zakończenie wieczoru odbyło się spotkanie z Pawłem Passinnim i Patrycją Dołowy z neTTheatre z Lublina, którzy opowiedzieli o spektaklu „Hideout/Kryjówka”, opartym na historii aktorki Ireny Solskiej, ratującej przed zagładą podczas drugiej wojny światowej małe żydowskie dziewczynki.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution