101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Park Technologiczny z dodatkowymi pieniędzmi

Data publikacji: 31.03.2015 14:34
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Kielecki Park Technologiczny

Kielecki Park Technologiczny
Fot. Paweł Klepka / Radio Kielce

Kielecki Park Technologiczny dostał ponad 25 milionów złotych z oszczędności w Programie Operacyjnym Rozwój Polski Wschodniej. Pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na rozbudowę i wyposażenie Zespołu Inkubatorów, hal produkcyjnych a także tworzenie nowoczesnych laboratoriów oraz uzbrojenie terenów inwestycyjnych.

Dyrektor KPT- Szymon Mazurkiewicz zaznacza, że wybudowana zostanie minielektrownia, z której będzie można pozyskać około 200 kW energii. Powinno to wystarczyć do zasilenia głównej siedziby parku. Powstanie centrum zaawansowanych technologii laserowych. Kompleksowo uzbrojone zostanie również 4 hektary nieruchomości. Planowana jest rozbudowa Energetycznego Centrum Nauki, które ma służyć nie tylko zabawie, ale również nauce dzieci. Dzięki unijnym pieniądzom, budowany jest również Zespół Inkubatorów i trzy hale produkcyjne. Projekt realizowany jest we współpracy z Uniwersytetem w Nowym Yorku i Wyższą Szkołą Designu w Padwie. 

Wszystkie inwestycje realizowane przez Kielecki Park Technologiczny muszą być ukończone w październiku i rozliczone do końca roku. W sumie z Programu Rozwój Polski Wschodniej udało się pozyskać około 206 milionów złotych. 

 

KPT, w nowej perspektywie finansowej będzie się starał zdobyć dotacje m.in. na dalszy rozwój infrastruktury, aby przyciągnąć do Kielc jak największą liczbę inwestorów i rozwinąć laboratoria badawcze. W planach jest m.in. budowa kolejnych czterech obiektów Przemysłowych ora zagospodarowanie dawnej siedziby zarządu CHEMARU. 

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution