101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Halina Olendzka dziś oficjalnie posłanką

Data publikacji: 09.04.2015 07:18
Autor: Małgorzata Pirosz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Sejm

Sejm
Fot. Wikipedia

Halina Olendzka będzie od dziś nową posłanką Prawa i Sprawiedliwości. Obejmie mandat po Tomaszu Kaczmarku, nazywanym często agentem Tomkiem, który pod koniec lutego zrezygnował z zasiadania w Sejmie.

Tłumaczył, że nie będzie w stanie pogodzić obowiązków posła z opieką nad córką. Następni w kolejce po mandat - Grzegorz Forkasiewicz, Zbigniew Piątek i Bogdan Latosiński - nie chcieli go przyjąć. Ten ostatni podjął decyzję 30 marca.

Halina Olendzka nie zwlekała z decyzją. Bardzo szybko sfinalizowała sprawę i dzisiaj o 20.30 tuż przed głosowaniami zostanie zaprzysiężona. Jak mówiła Radiu Kielce jest dobrze przygotowana do  wypełniania mandatu, ponieważ była już parlamentarzystką. Poza tym - jej zdaniem Kielce - powinny mieć swojego posła z Prawa i Sprawiedliwości.  

Halina Olendzka w rozmowie z Radiem Kielce powiedziała, że chce pracować w dwóch sejmowych komisjach: zdrowia i polityki społecznej. Jak mówi ma w tych dziedzinach duże doświadczenie i chcę je wykorzystać  przy tworzeniu dobrego prawa, ponieważ obecne przepisy pozostawiają wiele do życzenia.  

Złoży ślubowanie o 20.30 tuż przed głosowaniami. Taką porę wyznaczył przewodniczący klubu PiS. W tej sytuacji - podobnie jak pozostali posłowie ze świętokrzyskiego - nie będzie mogła uczestniczyć w dzisiejszych wojewódzkich obchodach 5 rocznicy katastrofy smoleńskiej.  
Halina Olendzka chce swoje biuro poselskie otworzyć w dawnej siedzibie PiS przy ulicy Wesołej .

Po raz pierwszy do Sejmu dostała się w 2005 roku z okręgu kieleckiego. Przez kilka miesięcy była wiceministrem pracy i polityki społecznej. W 2007 roku kandydowała ponownie, ale bez powodzenia. Została natomiast rzecznikiem ubezpieczonych. W 2010 roku - po wyborach samorządowych – ponownie zasiadła w ławach sejmowych. Zastąpiła Bartłomieja Dorywalskiego, który został burmistrzem Włoszczowy. W 2011 roku znów kandydowała do Sejmu i znów nie została wybrana.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution