101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Konferencja "Energia młodych - świętokrzyskie"

Data publikacji: 27.05.2013 21:09
Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Utrudniony kontakt między młodzieżowymi organizacjami pozarządowymi a władzami samorządowymi, to jeden z problemów, na które zwrócili uwagę młodzi ludzie uczestniczący w konferencji "Energia młodych – świętokrzyskie", która odbyła się w Kielcach.

Spotkanie zorganizowała Fundacja Aktywizacji i Rozwoju Młodzieży FARMA ze Staszowa. Okazją do pokazania aktywnej młodzieży z naszego regionu jest trwający Europejski Tydzień Młodzieży oraz przypadający dziś Dzień Samorządu Terytorialnego. Andrzej Kasperkiewicz członek starachowickiego Stowarzyszenia „JES” , jeden z uczestników debaty, zauważył  potrzebę powołania osoby, która ułatwi te kontakty. Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam  Jarubas zapewnił, że w ciągu dwóch miesięcy powoła pełnomocnika ds. młodzieży, który zadba o lepszy przepływ informacji i dialog między władzami a młodzieżą. Jak dodał Adam Jarubas będzie to osoba, która zna problemy młodzieży i potrafi z nią rozmawiać.


Po zakończeniu otwartej dla publiczności debaty w Galerii Korona, uczestnicy konferencji przenieśli się do Filharmonii Świętokrzyskiej, by dyskutować w mniejszym gronie na tematy aktywności młodzieżowej w regionie.

Jutro rano zaplanowano kolejne spotkanie tym razem u Marszałka Województwa Świętokrzyskiego.

Renata Morąg
fot. Wojciech Habdas

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution