101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Stowarzyszenie im. Jana Karskiego ma 10 lat

Data publikacji: 23.04.2015 10:43
Autor: Marek Orkisz / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Bogdan Białek prezes Stowarzyszenia im. Jana Karskiego.

Bogdan Białek, prezes Stowarzyszenia im. Jana Karskiego.
Fot. Kamil Król / Radio Kielce

Kielce mogą być wzorem, jak uporać się z upiorną przeszłością - uważa Bogdan Białek prezes Stowarzyszenia imienia Jana Karskiego. Organizacja zajmująca się m. in. krzewieniem postaw tolerancji, otwartości i poszanowania - obchodzi 10 lat działalności.

Gość Radia Kielce - uważa,  że miasto w ciągu ostatnich lat bardzo się zmieniło. Można być dumnym, że nie dochodzi tu do żadnych chuligańskich wybryków na tle rasowym czy wyznaniowym. Nie pojawiają się także obraźliwe grafiti - a jeżeli ktoś je namaluje natychmiast są usuwane.

Jak dodał Bogdan Białek na Kielcach ciążą wydarzenia dotyczące pogromu i tego faktu nie zmienimy. Natomiast zmienił się sposób pisania o tych wydarzeniach. Autorzy wskazują na okoliczności tragedii, na kontekst polityczno-społeczny, który jest istotny dla pełnego zrozumienia tego co się stało.

Dziś z okazji jubileuszu stowarzyszenia pod pomnikiem Jana Karskiego zostaną złożone kwiaty, a potem w kamienicy na Plantach zostanie oficjalnie  zainaugurowana działalność Instytutu jego imienia.

W kamienicy otwarta zostanie także wystawa fotografii Żydów polskich pt. „I ciągle widzę ich twarze”. Uzupełnieniem ekspozycji będzie zewnętrzna galeria fotografii Żydów kieleckich zamieszczona na kamienicy przy ul. Planty 7.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution