101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Prezydent RP odwiedził Kielce i Busko (WYWIAD)

Data publikacji: 24.04.2015 18:39
Autor: Ewa Golińska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Prezydent Bronisław Komorowski odwiedził Kielce (24 kwietnia 2015 r.)
Fot. Piotr Michalski / Radio Kielce

Bronisław Komorowski jest przekonany, że wygra wybory prezydenckie w pierwszej turze. Jak stwierdził w rozmowie z reporterem Radia Kielce - wszystkie sondaże i odczyty socjologów wskazują na to, że 10 maja dokona się ostateczne rozstrzygnięcie. Prezydent ubolewa, że na ostatniej prostej w kampanii dochodzi do jazgotu politycznego, w którym zatracają się prawdziwe cele i sens prezydentury.

- Ja, jako urzędujący prezydent nie mogę się w tym odnaleźć, bo wszędzie spotykam zorganizowane grupy "bojówkarzy" i krzykaczy, którzy przeszkadzają, awanturują się. Spotykam się z całą falą czarnego PR, pomówień, oskarżeń. To boli. Ale w polityce trzeba mieć grubą skórę i ja ją mam. Liczę jednak na to, że Polacy nie akceptują brutalizacji życia politycznego - powiedział Bronisław Komorowski.

Prezydent dodał, że prawdziwa polityka, to przedstawianie realnych propozycji dla społeczeństwa, a nie ciągłe krytykowanie konkurencji. "Dlatego ja w tej kampanii staram się prezentować to, co aktualnie robię, jakie podpisuję dokumenty. To między innymi ustawa o innowacyjności, która pozwoli Polsce w ciągu 10. lat stać się jednym z ważniejszych gospodarczo krajów" - powiedział Bronisław Komorowski.

Posłuchaj wywiadu Bartłomieja Zapały z prezydentem RP Bronisławem Komorowskim

Prezydent odwiedził region świętokrzyski. W Kielcach spotkał się z piłkarzami Vive Tauronu. Był też w Busku Zdroju.

 

Spotkanie z mieszkańcami miasta i kuracjuszami zakłócone zostało przez kilkudziesięcioosobową grupę przeciwników Bronisława Komorowskiego. Skandowano hasła: "Precz z komuną", "Do widzenia", "Złodzieje". Prezydent zwrócił się do demonstrantów słowami: "To, że możecie teraz krzyczeć i przeszkadzać jest dowodem na słuszność hasła, z którym występuję w kampanii i że są dwie Polski - jedna, która nastawiona jest na budowanie i druga, która tylko chce się awanturować i niszczyć to, co zbudowaliśmy przez 25 lat demokracji". Pokażmy 10 maja w głosowaniu, że większość jest za tym, by zapanowała zgoda - mówił Bronisław Komorowski.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions