101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Agresywny pacjent pobił pielęgniarza

Data publikacji: 24.04.2015 17:50
Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach oficjalnie otworzono nowy Szpitalny Oddział Ratunkowy.
Fot. Stanisław Blinstrub / Radio Kielce

Pielęgniarz szpitala wojewódzkiego został pobity przez pijanego mężczyznę, któremu udzielał pomocy. 50-letniego pacjenta przywieziono wczoraj z gminy Morawica z urazem głowy.

Miał około 3 promili alkoholu w organizmie, był agresywny. Pobity przez niego pielęgniarz miał być prelegentem w sprawie powstania w Kielcach miejsca do detoksykacji nietrzeźwych, ale ze względu na doznane urazy ręki nie wziął w nim udziału.

Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego, Andrzej Domański skieruje kolejne pismo do wojewody o rozwiązanie problemu pijanych pacjentów SOR. Jak podkreśla - każdy pracownik szpitala jest funkcjonariuszem publicznym, któremu należy się ochrona. Dyrektor dodaje, że w minionym roku policja w podobnych przypadkach interweniowała prawie tysiąc razy, średnio trzykrotnie w ciągu doby. Mimo proponowanych wysokich stawek godzinowych ludzie nie chcą i boją się pracować na SOR - dodaje Andrzej Domański. Problem jest na razie w Kielcach nie rozwiązany, a pijanych przywożonych do szpitala jest coraz więcej. Dyrektor szpitala oczekuje zmian, ale nie jest w stanie powiedzieć jakich. Jak stwierdził - na to pytanie muszą odpowiedzieć osoby, które ustanawiają prawo.

Zastępca prezydenta Kielc, Andrzej Sygut przypomina, że w mieście funkcjonuje ośrodek na ulicy Żniwnej, do którego można kierować osoby nietrzeźwe. W marcu przyjęto tam zaledwie 7 pacjentów, przywiezionych z SOR. Zdaniem wiceprezydenta - lekarze trzymają pijanych w szpitalu do momentu upewnienia się, że ich stan zdrowia nie zagraża życiu. Jednocześnie Andrzej Sygut zaznacza, że szpital na Czarnowie nie jest organizacyjnie i architektonicznie przygotowany do obsługi pacjentów agresywnych, czyli osób pijanych i pod wpływem narkotyków.

W 2014 roku na Szpitalny Oddział Ratunkowy przywieziono prawie 2 tysiące pijanych pacjentów. Część z nich nie wymagała żadnej pomocy medycznej, wyłączną przyczyną ich wizyty na SOR był stan upojenia alkoholowego.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution