101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Radni sprawdzali infrastrukturę sportową kieleckich szkół

Data publikacji: 30.04.2015 18:57
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości
Skomentuj

Autor: Kamil Król / Radio Kielce

Kieleckie szkoły wymagają modernizacji boisk i sal gimnastycznych - twierdzą radni z Komisji Edukacji i Sportu Rady Miasta Kielce. Podczas dzisiejszej, wyjazdowej sesji komisji, radni odwiedzili między innymi Szkołę Podstawową nr 28, Liceum Ogólnokształcące nr 1 im. Stefana Żeromskiego i Gimnazjum nr 3. W tej ostatniej placówce niedawno oddano do użytku nowoczesne boiska ze sztuczną nawierzchnią.

Jacek Wołowiec, przewodniczący Komisji Edukacji i Sportu uważa, że podobne warunki na lekcjach wychowania fizycznego powinny mieć również dzieci w innych kieleckich szkołach. Radny Krzysztof Adamczyk bardzo krytycznie ocenia stan infrastruktury sportowej w większości wizytowanych placówek. "Widzimy ogromne braki w kieleckich szkołach. Wydaje mi się, że jako Komisja Edukacji i Sportu musimy postawić sprawę na ostrzu noża. Te szkoły muszą mieć dobre, funkcjonalne boiska i hale sportowe. Tymczasem stan infrastruktury sportowej w niektórych placówkach jest skandaliczny" – uważa Krzysztof Adamczyk.

Radni Komisji Edukacji i Sportu jeszcze w marcu wystosowali wniosek do władz Kielc, by do końca tej kadencji wybudowano hale sportowe przy czterech kieleckich liceach: Żeromskim, Norwidzie, Ściegiennym i 4 Liceum Ogólnokształcącym. Z odpowiedzi, którą otrzymali wynika, że przy tych szkołach hale nie powstaną. Dariusz Wojciechowski, dyrektor „Ściegiennego” nie ukrywa, że jego uczniowie ćwiczą w złych warunkach i sala gimnastyczna z prawdziwego zdarzenia jest bardzo potrzebna. "Gdyby warunki uprawiania sportu i lekcji wychowania fizycznego były lepsze, to uczniowie rzadziej staraliby się o zwolnienia z w-f. Na pewno część z nich wolałaby korzystać z możliwości, które daje infrastruktura sportowa" - podkreślił dyrektor.

Radni zapowiadają, że po wakacjach odwiedzą kolejne kieleckie szkoły i ocenią warunki, w jakich uczniowie odbywają lekcje wychowania fizycznego.


Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis


Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions