101,4 MHz

90,4 MHz Kielce
100,0 MHz WłoszczowaReklama

Radni sprawdzali infrastrukturę sportową kieleckich szkół

Data publikacji: 30.04.2015 18:57
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości
Skomentuj
Bądź z nami na bieżąco, polub nas na Facebooku

Autor: Kamil Król / Radio Kielce

Kieleckie szkoły wymagają modernizacji boisk i sal gimnastycznych - twierdzą radni z Komisji Edukacji i Sportu Rady Miasta Kielce. Podczas dzisiejszej, wyjazdowej sesji komisji, radni odwiedzili między innymi Szkołę Podstawową nr 28, Liceum Ogólnokształcące nr 1 im. Stefana Żeromskiego i Gimnazjum nr 3. W tej ostatniej placówce niedawno oddano do użytku nowoczesne boiska ze sztuczną nawierzchnią.

Jacek Wołowiec, przewodniczący Komisji Edukacji i Sportu uważa, że podobne warunki na lekcjach wychowania fizycznego powinny mieć również dzieci w innych kieleckich szkołach. Radny Krzysztof Adamczyk bardzo krytycznie ocenia stan infrastruktury sportowej w większości wizytowanych placówek. "Widzimy ogromne braki w kieleckich szkołach. Wydaje mi się, że jako Komisja Edukacji i Sportu musimy postawić sprawę na ostrzu noża. Te szkoły muszą mieć dobre, funkcjonalne boiska i hale sportowe. Tymczasem stan infrastruktury sportowej w niektórych placówkach jest skandaliczny" – uważa Krzysztof Adamczyk.

Radni Komisji Edukacji i Sportu jeszcze w marcu wystosowali wniosek do władz Kielc, by do końca tej kadencji wybudowano hale sportowe przy czterech kieleckich liceach: Żeromskim, Norwidzie, Ściegiennym i 4 Liceum Ogólnokształcącym. Z odpowiedzi, którą otrzymali wynika, że przy tych szkołach hale nie powstaną. Dariusz Wojciechowski, dyrektor „Ściegiennego” nie ukrywa, że jego uczniowie ćwiczą w złych warunkach i sala gimnastyczna z prawdziwego zdarzenia jest bardzo potrzebna. "Gdyby warunki uprawiania sportu i lekcji wychowania fizycznego były lepsze, to uczniowie rzadziej staraliby się o zwolnienia z w-f. Na pewno część z nich wolałaby korzystać z możliwości, które daje infrastruktura sportowa" - podkreślił dyrektor.

Radni zapowiadają, że po wakacjach odwiedzą kolejne kieleckie szkoły i ocenią warunki, w jakich uczniowie odbywają lekcje wychowania fizycznego.


Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis

Telefony antenowe

Zadzwoń do nas!

Posłuchaj Online

Informator Kąpieliskowy

  • Warunki
    Nazwa kąpieliska

Legenda - warunki kąpielisk

Bardzo dobre Dobre Dostateczne Dopuszczające Słabe Zamknięte

Reklama

Projekt praca

Tutaj praca czeka na Ciebie.

Sprawdź najnowsze oferty pracy

Czytaj więcej

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2013 / Realizacja: ZetoKielce