101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online
Koncert "Jawor – u źródeł kultury"

Po raz kolejny spotkaliśmy się z twórcami ludowymi, artystami i zespołami. 24 maja w Parku Etnograficznym w Tokarni odbył się koncert Jawor U źródeł kultury 2015.TU MOŻECIE ZOBACZYĆ I POBIERAĆ WASZE ZDJĘCIA


Nienajlepsza pogoda nie odstraszyła miłośników folkloru, którzy tłumnie przybyli do Parku Etnograficznego w Tokarni, aby obcować z kulturą ludową. W 5-godzinnym maratonie koncertowym "Jawor - u źródeł kultury" zaprezentowali się śpiewacy, instrumentaliści, dziecięcy zespół ludowy, zespół pieśni i tańca oraz kapele.

Wcielając się w legendarną "Genowefę Pigwę”, wystąpił Bronisław Opałko, a pracownicy Muzeum Wsi Kieleckiej pokazali stroje "Z szafy prababci”.

Na stoiskach oferowano sztukę ludową, sandomierskie jabłka oraz świętokrzyską tradycyjną żywność. Elżbieta Osman, właścicielka gospodarstwa agroturystycznego „Daleko od szosy” w gminie Pierzchnica, przyjeżdża do Tokarni od 10 lat. Tym razem serwowała potrawy charakterystyczne dla powiatu kieleckiego, ze słynną parzybrodą. Popularnością cieszyły się też ogórki małosolne.

W skansenie pojawiły się całe rodziny. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie - mówili mieszkańcy województwa świętokrzyskiego, ale także Opolszczyzny i Śląska.

Ludowe spotkanie w Tokarni po raz drugi zorganizowało Radio Kielce, wspólnie z Muzeum Wsi Kieleckiej.

 

Tagi do tego wpisu

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution