101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
Informator kulturalny

Jeśli nie macie pomysłu, jak spędzić czas, podpowiadamy.

SOBOTA (23 czerwca)

ŚWIĘTO KIELC 2018 - PROGRAM

Wernisaż

Otwarcie wystawy zatytułowanej „Pierwsze dni niepodległości w Kielcach oraz regionie świętokrzyskim”. Wystawę można oglądać 22 czerwca (piątek) w godzinach od 9.00 do 19.00 oraz 23 czerwca (sobota) w godzinach od 9.00 do 15.00.

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach, sobota, godzina 9.00

Gry planszowe

Rozgrywki planszowe przechodzą swój renesans i stanowią doskonałą alternatywę dla komputerów i konsoli. Wiele gier wirtualnych ma swoje planszowe odpowiedniki. Jeżeli chcesz zagrać "Chińczyka", "Grzybobranie", "Monopoly", "Wyspę piratów" czy warcaby, przyjdź na spotkanie do siedziby biblioteki 23 czerwca w godzinach od 9.00 do 15.00. Każdy może przynieść również własne gry planszowe.  Jest to spotkanie dla miłośników gier w różnym wieku. W tym samym czasie może uczestniczyć ok. 40 osób.

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. W. Gombrowicza w Kielcach, sobota, godzina 9.00

Święto Kielc

Sobota i niedziela to dni poświęcone głównie plenerowym atrakcjom na scenach zlokalizowanych na Rynku, Placu Artystów oraz w Parku. Będą to między innymi festyny rodzinne, koncerty, pokazy taneczne, zajęcia ruchowe i plastyczne, konkursy wiedzy o niepodległości i wiele innych.

(miejsce i godzina dotyczą pierwszego wydarzenia) Rynek, sobota, godzina 12.00

Spektakl

Teatr 1EDYNECZKI Oratorium Świętokrzyskiego zaprasza do Kieleckiego Centrum Kultury na spektakl "Brzechwa z mojego dzieciństwa".Chyba nie sposób wymienić wszystkie tytuły bajek i wierszy Jana Brzechwy i nie sposób nie znać choć jednego z nich. Te najbardziej i te trochę mniej znane stały się dla nas kanwą do stworzenia spektaklu i przypomnienia niezwykłej twórczości jednego z najbardziej znanych autorów literatury dziecięcej. Choć lekka formuła bajki przeważnie adresowana jest do dzieci, to idąca w ślad za nią mądrość i przesłanie, niejednokrotnie mogą stać się drogowskazem w życiu każdego z nas. Zatem zapraszamy do spędzenia z nami sobotniego popołudnia wszystkie dzieci wraz z rodzicami i dziadkami.

Kieleckie Centrum Kultury, sobota, godzina 12.00

Koncert

Pierwsza edycja Tribute Festival, podczas którego widzowie usłyszą największe przeboje ostatnich dekad.

Wojewódzki Dom Kultury, sobota, godzina 17.00

Nocny Przejazd na Rolkach

Upamiętnienie setnej rocznicy odzyskania niepodległości poprzez wspólny przejazd na rolkach w biało - czerwonych strojach. Trasa zjazdu: Hala Legionów- ul. Okrężna - ul. Dzika - ul. Pakosz - Al. Na stadion - ul. Szczepaniaka - zjazd na parking i dalej alejkami koło Stadionu Lekkoatletycznego.  Meta: Hala Legionów.  Przejazd polega na pokonaniu na rolkach 1 pętli, która wynosi około 5 km. Planowe zakończenie, to godzina 22.00

Start nastąpi na terenie przed Halą Legionów, sobota, godzina 19.00        

Dni otwarte

Dni otwarte ogrodu botanicznego, które odbędą się w ramach tegorocznych obchodów Święta Kielc.

Geopark Kielce, sobota, godzina 10.00

Wernisaż

Otwarcie wystawy „Elementarz Polskiego Dizajnu”, ukazująca 100 lat polskiego projektowania, poprzez pryzmat 100 obiektów.

Galeria główna Instytutu Dizajnu, sobota, godzina 12.00.

Koncert

Koncert Wolnej Grupy Bukowina „Szukam, szukania mi trzeba”.

Dom Środowisk Twórczych, sobota, godzina 21.00.

Jubileusz

Obchody 10-lecia rozpoczęcia emisji serialu „Ojciec Mateusz”. W programie m.in. wycieczka rowerowa, korowód z udziałem aktorów i twórców serialu a także, w Kinie Starówka, bezpłatne pokazy 10 odcinków serialu z ostatnich 10 lat serialu.

Ratusz w Sandomierzu, sobota, godzina 8.00.

Gameon

Wydarzenie dla fanów gier komputerowych, którzy przyjeżdżają do kieleckiego ośrodka z całej Polski zasiadając przed dziesiątkami PCetów.  W tej edycji, największą atrakcją będącfinały Mistrzostw Polski Polskiej Ligii e - sportowej w grach Counter Strike GO i League of Legends.

Targi Kielce, sobota, godzina 9.00.

Warsztaty

Spotkanie poświęcone Nocy Kupały, czyli słowiańskim walentynkom walentynki.

Dawny Pałac Biskupów Krakowskich w Kielcach, sobota, godzina 11.00.

Noc Świętojańska

Noc Świętojańska czyli Chęcińskie Powitanie Lata. Podczas wydarzenia odbędzie się m.in. koncert zespołu B&B a także Widowisko Kupałowe w wykonaniu młodzieży z Gminy Chęciny.

Rynek w Chęcinach, sobota, godzina 18.00.

Koncert

„Parkowe nuty wieczorową pora”. W trakcie wydarzenia odbędzie się m.in. występ zespołu All Antico oraz dla zainteresowanych przejazd dorożką.

Park w Morawicy, sobota, godzina 18.00.

Seans

Projekcja „Ponad śnieg” z 1929 roku. Jest to film oparty na podstawie dramatu Stefana Żeromskiego.

Kieleckie Centrum Kultury, sobota, 21.00.

NIEDZIELA (24 czerwca)

ŚWIĘTO KIELC 2018 - PROGRAM

Dni otwarte

Dni otwarte ogrodu botanicznego, które odbędą się w ramach tegorocznych obchodów Święta Kielc.

Geopark Kielce, niedziela, godzina 10.00

Święto Kielc

Sobota i niedziela to dni poświęcone głównie plenerowym atrakcjom na scenach zlokalizowanych na Rynku, Placu Artystów oraz w Parku. Będą to między innymi festyny rodzinne, koncerty, pokazy taneczne, zajęcia ruchowe i plastyczne, konkursy wiedzy o niepodległości i wiele innych.

(miejsce i godzina dotyczą pierwszego wydarzenia) Rynek, sobota, godzina 13.30.

Powitanie lata

Powitanie lata czyli Noc Świętojańska w Morawicy. Oprócz  mnóstwa atrakcji. Będzie można obejrzeć również mecz Polska – Kolumbia a po zakończonej rywalizacji na murawie odbędzie się koncert zespołu „Poparzeni Kawą Trzy” oraz pokaz fajerwerków.

Zalew w Morawicy, niedziela, godzina rozpoczęcia meczu 20.30.

Piknik

Uczestnicy wydarzenia będą wspólnie wędzić i grillować z Mirosławem Ciołakiem, Michałem Markowiczem i Robertem Kopaczem. Na scenie wystąpią: Koło Gospodyń Wiejskich Występy, Zespół Pieśni i Tańca Kielce, Andrzej i Przyjaciele oraz Wheels of Steel Band. Imprezie towarzyszyć będzie kiermasz regionalnych potraw i produktów.

Parku Etnograficznego w Tokarni, niedziela, godzina 11.00.

Gameon

Wydarzenie dla fanów gier komputerowych, którzy przyjeżdżają do kieleckiego ośrodka z całej Polski zasiadając przed dziesiątkami pecetów. W tej edycji, największą atrakcją będącfinały Mistrzostw Polski Polskiej Ligii e - sportowej w grach Counter Strike GO i League of Legends.

Targi Kielce, sobota, godzina 9.00.

ChustoSabat

Świętokrzyski ChustoSabat 2018, jest to inicjatywa społeczna, jego celem jest promocja bezpiecznego przewożenia dzieci, chustonoszenia i karmienia piersią oraz rodzicielstwa bliskości. W trakcie wydarzenia odbędą się m.in. liczne wykłady, zajęcia dla uczestników oraz licytacja charytatywna.

Pszczeli Dworek w Dyminach, niedziela, godzina 10.00.

Niedziela w muzeum

Tematem spotkania będą tajemnice obrzędów nocy świętojańskiej w Polsce i Europie. W trakcie prelekcji poznamy dawne tradycje, symbole i magiczną siłę kwiatów oraz ziół. Zostanie także  zaprezentowana projekcja multimedialna.

Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego, niedziela, godzina 12.00.

Tagi do tego wpisu

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions