101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
Informator kulturalny

Jeśli nie macie pomysłu, jak spędzić czas, podpowiadamy.

ŚRODA

Czerwony żółw

Kino Fenomen zaprasza na kolejny seans w ramach cyklu Widnokrąg Dobrego Kina. Zobaczymy produkcję legendarnego japońskiego Studia Ghibli (Spirited Away: W krainie Bogów). „Czerwony Żółw” to urzekającą baśń dla dorosłych, która została nagrodzona w Cannes, nominowana do Oscara i zwyciężyła w projekcie Scope100, w którym to sami widzowie wybierają filmy dla widzów. Znajdujesz się na bezludnej wyspie. Wokół ani śladu człowieka, żadnego zgiełku, tylko morze i plaża. Wiatr jest świeży, zamiast smogu morska bryza. Od cywilizacji dzieli cię bezkresny ocean. Co robisz? Delektujesz się swobodą czy budujesz tratwę? Gdzie jesteś? W więzieniu czy w raju?

Zapraszamy  20 września o godzinie 18:00

CZWARTEK

Konferencja popularnonaukowa

W czwartek 21 września 2017 r. o godz. 10.00 zapraszamy do Staszowskiego Ośrodka Kultury przy ul. Parkowej 6 na konferencję popularnonaukową pod hasłem: "Krajobraz dziedzictwa - dziedzictwo krajobrazu".

Program konferencji:

1. Wprowadzenie w tematykę Europejskich Dni Dziedzictwa.

2. "Historia i sztuka Ziemi Staszowskiej w świetle dziejów Rzeczpospolitej" - wykład Władysława Sadłochy.

3. "Przyroda Ziemi Staszowskiej i formy jej ochrony" - wykład Grzegorza Skubery.

4. "Perły Świętokrzyskie" – prelekcja na temat malarstwa Władysława Sadłochy wraz z oprowadzaniem po wystawie.

Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy!

Warsztaty z Marią Olędzką

Maria Olędzka - jedna z bohaterek wystawy „Rodziny kieleckie Olędzcy” prezentowanej w Muzeum Historii Kielc, z wykształcenia graficzka, była projektantką wzorów tkanin. Wystawiała je nawet przed wojną na wystawach kieleckiego Towarzystwa Miłośników Sztuki. Do dziś zachowało się kilkadziesiąt niezwykle barwnych i pomysłowych projektów.

Uczestnicy warsztatów, które odbędą się 21 września o godzinie 10.00 w Muzeum Historii Kielc, zainspirowani pracami Marii Olędzkiej, wykonają własne projekty, które następnie przeniosą na tkaninę.

Na płatne (4 zl/os) zajęcia można zapisać się indywidualnie lub jako grupa zorganizowana. Zapisów można dokonać telefonicznie pod numerem 41 340 55 27. Zajęcia poprowadzi Alicja Ciosek.

Tagi do tego wpisu

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions