101,4 MHz

90,4 MHz Kielce
100,0 MHz WłoszczowaReklama
Informator kulturalny

Jeśli nie macie pomysłu, jak spędzić czas, podpowiadamy.

PONIEDZIAŁEK

Warsztaty dla moderatorów

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Witolda Gombrowicza w Kielcach oraz Instytut Książki w Warszawie zapraszają w poniedziałek 23 stycznia moderatorów Dyskusyjnych Klubów Książki na warsztaty „Bronka Nowicka - Nakarmić kamień - wyzwaniem dla moderatora”. Spotkanie poprowadzi dr Anna Marchewka - krytyczka literacka, literaturoznawczyni, autorka rozprawy poświęconej Ewie Szelburg-Zarembinie. Na Wydziale Polonistyki UJ prowadzi zajęcia poświęcone polskiej literaturze popularnej. Publikowała m.in. w Lampie, Tygodniku Powszechnym, Zadrze, Dwutygodniku. Współprowadziła programy Czytelnia oraz Czytanie to awantura w TVP Kultura. Współpracuje z Radiem Kraków.

Spotkanie odbędzie się w godz. 9:30-14:30 w sali konferencyjnej biblioteki.

WTOREK

Trochę o designie

Instytut Designu w Kielcach zaprasza we wtorek 24 stycznia na konferencję "Design dla każdego". Jest to cykl spotkań towarzyszących wystawie „Logika lojalności. Norweski i polski współczesny design”. Aleksandra Banaś i Joanna Kurkiewicz (Instytut Dizajnu w Kielcach) oraz Katarzyna Piszczkiewicz (Muzeum Etnograficzne w Krakowie) będą rozmawiać o randze designu w życiu współczesnych ludzi. Podczas dyskusji i wykładów poruszone zostaną takie zagadnienia, jak: slowdesign, ecodesign, design zaangażowany, rynek designu w Polsce, edukacja o designie czy różne sposoby czerpania z lokalnej tradycji. Wśród zaproszonych gości są zarówno teoretycy designu jak i projektanci, reprezentujący różne środowiska działające w takich miastach, jak: Kraków, Kielce czy Katowice.

Początek o godz. 18.

ŚRODA

Spotkanie ze źródłem archiwalnym

W środę 25 stycznia  w siedzibie Archiwum Państwowego w Kiecach odbędzie się  spotkanie ze źródłem archiwalnym poświęcone deportacjom z Kresów Wschodnich w latach 1939 – 1941. Doktorant Instytutu Historii UJK Anton Liutynskii opowie o Polakach na Ziemi Wołogodskiej w XIX i XX wieku, a Beata Żelazny, także doktorantka IH, przedstawi „Propagandowy wymiar wyborów do Zgromadzeń Ludowych Zachodniej Białorusi i Zachodniej Ukrainy w październiku 1939 r.”. Wykładom towarzyszyć będzie prezentacja archiwaliów dotyczących II wojny światowej ze szczególnym uwzględnieniem deportacji ze zbiorów prywatnych znajdujących się w zasobach Archiwum Państwowego w Kielcach. Będzie też można obejrzeć wystawę „Stefan Rowecki GROT” użyczoną z Archiwum Akt Nowych w Warszawie.

Początek o godz. 16.

Wiatrofale

Zespół Państwowych Szkół Muzycznych zaprasza na drugie z cyklu trzech premierowych wykonań utworu - instalacji prof. Marka Chołoniewskiego "Wiatrofale". To skierowana do orkiestr szkolnych propozycja wyjścia poza obiegowy repertuar w kierunku nowych możliwości otwartych przez nowatorskie nurty w muzyce ostatnich dziesięcioleci oraz przez nowe technologie. W utworze stosowane są elementy interakcji i improwizacji na przygotowanym wcześniej materiale. Rola kompozytora, wykonawcy, a także dyrygenta jest poszerzona o funkcję koordynatora ruchu w przestrzeni wszystkich osób zaangażowanych do wykonania dzieła.

Początek o godz. 17.

CZWARTEK

Koncert Ilony Sojdy

W czwartek 26 stycznia w Kieleckim Centrum Kultury odbędzie się koncert Ilony Sojdy pt.: "Śnił mi się raj", promujący jej pierwszą solową płytę. Promocję albumu rozpoczyna od swego rodzinnego miasta, wszak wywodzi się z Kielc, choć od kilkunastu lat mieszka w Krakowie. Dodatkowo koncert promocyjny odbywa się na Małej Scenie KCK, która była i jest do dzisiaj macierzystą sceną artystki. Niemal wszystkie utwory (dziesięć z jedenastu) napisał dla niej Marek Tercz, który zresztą przed laty był autorem recitalu pt. "Kadish dla Róży", którym Ilona Sojda zasłynęła w kraju i który ustalił jej bezsprzeczną renomę. Wokalistce na scenie towarzyszą: Łukasz Kowalski, który dodatkowo był reżyserem dźwięku, podczas nagrań płyty oraz Paweł Piotrkowski - kierownik muzyczny Sceny Autorskiej STUDIO, która przygotowała ten koncert.

Początek o godz. 19.

Najlepszy przyjaciel mężczyzny

W najbliższy czwartek Dom Środowisk Twórczych zaprasza na spektakl Teatru Komedii Nowoczesnej "Najlepszy przyjaciel mężczyzny" w wykonaniu Marka Pitucha i Jakuba Wonsa. To zabawna, lekko pikantna komedia balansująca w elegancki sposób na granicy dobrego smaku. Niezwykle francuska w stylu. Sztukę wypełniają dialogi penisa, a raczej dialogi z penisem, które nieustająco toczy jego właściciel - Andy. Andy znajduje się w przededniu swoich 40. urodzin. Jest mężczyzną wolnym, inteligentnym, z zawodu architektem, czekającym wciąż na pojawienie się tej jedynej. Roger, jego penis, jest głosem czystej natury, wiecznie nawołuje Andy’ego do zdecydowanych działań na froncie damsko-męskim. Dialog, który z sobą toczą, jest typowym sporem między naturą a kulturą, między cielesnością a duchowością, między instynktem a rozumem.

Początek o godz. 17.

Impresje z Klimontowa

Ośrodek Kultury Ziemowit (filia DK Zameczek) oraz Politechnika Świętokrzyska w Kielcach zapraszają 26 stycznia na wernisaż wystawy poplenerowej studentów II roku Architektury Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach pt. “Impresje z Klimontowa” w Galerii Ośrodka Kultury Ziemowit. Wystawę będzie można oglądać do 6 marca.

Początek o godz. 18.

Tagi do tego wpisu

Telefony antenowe

Zadzwoń do nas!

Posłuchaj Online

Informator Kąpieliskowy

 • Warunki
  Nazwa kąpieliska

Legenda - warunki kąpielisk

Bardzo dobre Dobre Dostateczne Dopuszczające Słabe Zamknięte

Reklama

Informator narciarski

 • Warunki
  Nazwa stoku
 • Bałtów - Szwajcaria Bałtowska
 • Bodzentyn
 • Kielce - Stadion
 • Kielce - Telegraf
 • Konary
 • Krajno
 • Niestachów
 • Tumlin

Legenda - warunki na stokach

Bardzo dobre Dobre Słabe Zamknięte

Projekt praca

Tutaj praca czeka na Ciebie.

Sprawdź najnowsze oferty pracy

Czytaj więcej

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2013 / Realizacja: ZetoKielce