101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Raport NIK po kontroli w Opatowskim starostwie

Data publikacji: 27.05.2013 16:37
Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Najwyższa Izba Kontroli przesłała do starostwa w Opatowie raport, w którym znalazła się ocena procesu prywatyzacji opatowskiego szpitala.

Według starosty, uwagi nie podważają zasadności przekształcenia szpitala w spółkę a potem wydzierżawienia go. Natomiast NIK do czasu otrzymania oficjalnych wyjaśnień, powstrzymuje się z ujawnianiem efektów prac   kontrolerów, którzy przez blisko pół roku badali przede wszystkim dokumentację związaną z procesem dzierżawy szpitala w Opatowie. Tadeusz Poddębniak, dyrektor kieleckiej delegatury NIK wyjaśnia, że na obecnym etapie nie może ujawnić ustaleń dochodzenia.

Za to starosta Bogusław Włodarczyk, twierdzi, że w raporcie pozytywnie oceniono działania starostwa dotyczące prywatyzacji, choć znalazły się też zarzuty, które będą wyjaśniane. 
Zastrzeżenia miały dotyczyć m.in. realizacji umowy dzierżawy ze spółką "Twoje Zdrowie".
Wystąpienie pokontrolne dotyczące prywatyzacji szpitala w Opatowie, przesłano też do prokuratury w Sandomierzu, która prowadzi dochodzenie w tej samej sprawie. Prokuratora wyjaśniła, że z uwagi na objętość tego dokumentu, decyzję o dalszym dochodzeniu, podejmie w przyszłym tygodniu.

Teresa Czajkowska

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution