101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Sandomierscy licealiści najlepsi w Polsce

Data publikacji: 22.07.2015 20:04
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości
Komentarze


Fot. Grażyna Szlęzak - Wójcik / Radio Kielce

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego Collegium Gostomianum w Sandomierzu zdobyli pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu, organizowanym przez Klub Jagielloński w Krakowie. Podczas sesji Rady Miasta, młodzi ludzie i ich nauczyciel- Waldemar Białousz dostali za to osiągnięcie symboliczne upominki.

Przygotowany przez nich projekt polegał na sprawdzeniu, czy Sandomierz jest przyjazny osobom niepełnosprawnym ruchowo. Uczniowie prowadzili ankiety wśród mieszkańców, a dodatkowo wypożyczyli wózek inwalidzki i przejechali miasto, szukając barier. Jedna z uczestniczek akcji, Anita Stypa przyznaje, że te działania dały rzeczywisty obraz sytuacji.

Nauczyciel- Waldemar Białousz stwierdził, że z testów wynika, iż instytucje publiczne bardzo często nie są dostępne dla niepełnosprawnych ruchowo. Podczas realizowania projektu powstał przewodnik, w którym wyróżniono firmy i urzędy bez barier architektonicznych. Uczniowie przyznają też plakietkę, instytucjom dostosowującym budynki pod potrzeby ludzi, którzy mają problemy z poruszaniem się.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution