101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Ratownicy rywalizowali w Chańczy

Data publikacji: 29.08.2015 18:39
Kategoria: Wiadomości
Komentarze

29.05.2015. XIV Otwartych Mistrzostwach Województwa Świętokrzyskiego Grup Szybkiego Reagowania na Wodzie "Chańcza 2015"
Fot. Świętokrzyski Urząd Wojewódzki

Ponad sześćdziesiąt drużyn wzięło udział w XIV Otwartych Mistrzostwach Województwa Świętokrzyskiego Grup Szybkiego Reagowania na Wodzie "Chańcza 2015". Głównym celem rywalizacji było sprawdzenie umiejętności ratowników oraz wymiana doświadczeń.

Dyrektor Wydziału Zarządzania i Bezpieczeństwa Kryzysowego Urzędu Wojewódzkiego Andrzej Martoś informuje, że poziom zawodów był bardzo wysoki. Ratownicy zmierzyli się w sześciu konkurencjach. Cztery z nich prowadzone były na wodzie, a dwie na lądzie. Rywalizowano m. in. w wyścigu równoległym oraz drużynowym na łodziach motorowych, a także wiosłowaniu w łodzi na dystansie 100 metrów.

Od 10 lat w zawodach z dużymi sukcesami biorą udział przedstawiciele OSP w Śladkowie Małym - informuje prezes jednostki Wojciech Zgrzebicki. - Od lat wystawiamy trzy drużyny - dwie męskie i jedną kobiecą. Akurat u nas jest takie zamiłowanie do wody, o naszym charakterze można powiedzieć, że bardziej jesteś wodno-ratowniczy niż pożarniczy - podkreśla Wojciech Zgrzebicki.

Panie, które uczestniczyły w zawodach w Chańczy podkreślały, że ważne jest dla nich doskonalenie umiejętności. Anita Jabłońska z OSP w Śladkowie Małym powiedziała, że cała jednostka stanowi bardzo zgraną grupę, a udział w zawodach pozwala na aktywne spędzanie czasu.

Mistrzostwa zorganizowane zostały przez wojewodę świętokrzyskiego we współpracy z Zarządem Wojewódzkim WOPR, świętokrzyskim oddziałem PCK oraz Komendą Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution