101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

190 dzieci znalazło nowe rodziny dzięki ośrodkowi adopcyjnemu

Data publikacji: 23.09.2015 10:58
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Świętokrzyski Ośrodek Adopcyjny
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Około 190 dzieci znalazło nowy dom dzięki Świętokrzyskiemu Ośrodkowi Adopcyjnemu, który istnieje od stycznia 2012 roku. Kolejne 5 rodzin czeka już na decyzję sądową, pozwalającą im przysposobić dziecko.

Osoby, które chcą adoptować dziecko, muszą spełniać kilka wymogów. To przede wszystkim chęć pomocy dziecku i otoczenia go należytą opieką. Przyszli rodzice muszą mieć także minimum 4-letni staż małżeński, przejść badania psychologiczne, nie być karanymi i posiadać odpowiednie dochody. Warunkiem jest również przedstawienie zaświadczenia o stanie zdrowia przyszłych rodziców  - mówi dyrektor Świętokrzyskiego Ośrodka Adopcyjnego, Anna Sokołowska-Smołkowska.

Osoby, które zgłoszą się do ośrodka najpierw rozmawiają ze specjalistami, następnie proszone są o dostarczenie stosownych dokumentów, potwierdzających ich wiek, dochody, czy niekaralność. Kolejny krok, to badanie psychologiczne i pedagogiczne oraz wywiad adopcyjny, który pozwala określić warunki bytowe i relacje panujące w rodzinie, która stara się o przysposobienie dziecka. Następnie, przyszły rodzic kierowany jest na szkolenie i po jego ukończeniu oczekuje już na adopcję dziecka.

W ponad 90% pary, które chcą adoptować dziecko mają problem z posiadaniem własnego potomstwa. W Polsce problem niepłodności dotyczy już co piątego małżeństwa.

O adopcji dzieci dyskutowali dziś w Kielcach specjaliści. Na ten temat będziemy także rozmawiać w czwartek po godzinie 10.00, w programie "Na każdą pogodę".

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions