101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Rozmawiali o bezpieczeństwie pracy

Data publikacji: 23.09.2015 15:04
Autor: Marlena Płaska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Otwarcie Biblioteki Uniwersyteckiej - stanowiska komputerowe dostępne dla studentów i pracowników
Fot. Stanisław Blinstrub / Radio Kielce

Świętokrzyscy pracodawcy i pracownicy rozmawiali w środę w Kielcach o współczesnych zagrożeniach zawodowych. Wśród czynników, które mogą mieć niekorzystny wpływ na zdrowie wymieniano m.in. promieniowanie elektromagnetyczne. Występuje ono np. podczas rozmów przez telefon, pracy w pobliżu nadajnika lub przy komputerze podłączonym do internetu.

Badania w tej sprawie nie są jednoznaczne. Część naukowców twierdzi że może wpływać rakotwórczo. Dlatego warto być ostrożnym i zmniejszać potencjalne zagrożenie – uważa Jolanta Karpowicz z Centralnego Instytutu Ochrony Pracy. Można to zrobić korzystając np. z zestawów słuchawkowych lub głośnomówiących, a także używając telefonów komórkowych nowej generacji. Wpływ na promieniowanie ma też siła zasięgu. Im lepszy zasięg, tym mniejsze promieniowanie – dodaje Jolanta Karpowicz.

Coraz większym zagrożeniem jest stres. Kamila Pawłowska z Okręgowej Inspekcji Pracy w Kielcach informuje, że w naszym regionie rośnie liczba zgłoszeń pracowników w tej sprawie. Nie radzą sobie z presją i coraz większymi wymaganiami w miejscu pracy. W Okręgowym Inspektoracie Pracy mogą usłyszeć, jak sobie poradzić, gdzie szukać pomocy.

Konferencję poświęconą bezpieczeństwu w pracy zorganizowała Okręgowa Inspekcja Pracy w Kielcach.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution