101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Specjaliści zbadają wzrok małym dzieciom

Data publikacji: 05.10.2015 11:32
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Szpital izba przyjęć

Szpital izba przyjęć
Fot. Piotr Michalski / Radio Kielce

W Kielcach rozpoczynają się bezpłatne badania okulistyczne noworodków i niemowląt. W ramach kampanii "Spójrz dziecku w oczy" dziś i jutro specjaliści będą przyjmować podopiecznych Ośrodka Wczesnej Interwencji oraz noworodki i niemowlęta przebywające na oddziałach neonatologicznych w kieleckich szpitalach.

Jak informuje pełnomocnik Fundacji na Rzecz Osób Niewidomych i Słabowidzących VEGA Agnieszka Janicka - Maj, celem akcji jest także przypomnienie rodzicom o konieczności badania wzroku u swoich dzieci.

Jej córka urodziła się z nowotworem siatkówki. Do lekarza zgłosiła się dopiero, gdy dziecko miało 12 tygodni. Gdyby od razu poszła do okulisty, być może udałoby się skuteczniej walczyć z chorobą.

Krzysztof Cieślik z Kliniki Okulistyki w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie zaleca, by pierwsza wizyta u okulisty odbyła się w drugim miesiącu życia. Widzenie najszybciej rozwija się w ciągu pierwszych 4 miesięcy. Dlatego trzeba szybko diagnozować ewentualne problemy i podjąć leczenie.
W Kielcach wzrok u noworodków i niemowląt można zbadać w poradniach m. in. przy ulicy Artwińskiego 3 oraz Mickiewicza.

Kampania Fundacji na Rzecz Osób Niewidomych i Słabowidzących VEGA "Spójrz dziecku w oczy” realizowana jest po raz siódmy. Została dofinansowana przez Urząd Miasta Kielce.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution