101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Kielecki Park Technologiczny wyróżniony

Data publikacji: 15.10.2015 11:17
Autor: Marek Orkisz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Kielecki Park Technologiczny KPT (23 września 2015 r.)
Fot. Kielecki Park Technologiczny

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wyróżniła Kielecki Park Technologiczny, jako jeden z najlepszych projektów realizowanych za unijne pieniądze w Polsce Wschodniej. Nagrodę wręczono podczas odbywającej się w Targach Kielce konferencji "Polska Wschodnia dziś i jutro". Park realizuje olbrzymi projekt inwestycyjny, o wartości 126 milionów złotych, wykorzystując potencjał zaniedbanej poprzemysłowej dzielnicy miasta.

Powstają tam hale i przestrzenie dla przedsiębiorców i inwestorów. Wybudowano m.in. inkubator dla młodych firm z branży IT. Z myślą o przedsiębiorcach, utworzono także: Centrum  Prototypownia LabDesign oraz Centrum  Kreatywności w  obszarze Fashion Design. Z kolei dla dzieci i młodzieży przygotowano Energetyczne Centrum Nauki.

Program "Rozwój Polski Wschodniej" przeznaczony jest dla województw: lubelskiego, podlaskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego i warmińsko-mazurskiego. Dotychczas, korzystając z unijnego dofinansowania, zrealizowano prawie 28 tys. projektów za 112 mld zł. Wyróżnienia otrzymały także: Politechnika Rzeszowska, Urzędy Marszałkowskie Województw Świętokrzyskiego i Podkarpackiego, Uniwersytet Medyczny w Bydgoszczy oraz Instytut Nowych Syntez Chemicznych i firma Pratt &Whitney.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution