101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online
"Gwiazdka z nieba" 2015 - Akcja Polskiego Radia Kielce

W trakcie trwających od 14 do 19 grudnia licytacji, zebraliśmy w sumie 27 159,40 złotych. Na tę kwotę złożyły się pieniądze za filiżanki z różowej porcelany i 30 kubeczków, podarowanych przez fabrykę AS z Ćmielowa.

22 grudnia w Studiu GRAM wylicytowane podczas charytatywnej akcji Radia Kielce "Gwiazdka z nieba" wyjątkowe zestawy porcelany trafiły do osób które je wylicytowały.
Za zebrane pieniądze zostanie wyposażona pracownia kulinarna stowarzyszenia SIEMACHA KIELCE. Młodzież będzie się w niej uczyła gotować, pozna przepisy z całego świata, a także zasady savoir vivre przy stole.

Oto jak przebiegały licytacje:

Pierwszego dnia licytacji, w poniedziałek 14 grudnia, sprzedaliśmy porcelanę ozdobioną przez Łukasza Golca za 2700 zł, tyle zaproponował Łukasz Dziedzic z firmy EkoEnergia Polska. 

Wtorkowa licytacja porcelany z ozdobami wykonanymi przez Grzegorza Miecugowa zakończyła się kwotą 3500 zł.

Trzeciego dnia najwięcej za porcelanę ozdobioną przez Janka Melę zaproponował Dariusz Meresiński - burmistrz Daleszyc. Dodatkowy tysiąc złotych dołożyła do tej kwoty Grażyna Jarosz z fundacji Vive - Serce Dzieciom. Nabywców znalazły też cztery kubeczki.

Dzień czwarty zamknęliśmy kwotą 3288 zł. Pan Michał wylicytował komplet filiżanek dekorowanych przez Marka Wawro za 2150 zł. 1138 to kwota którą uzyskaliśmy dodatkowo z licytacji kubeczków.

4980 zł dopisaliśmy do konta SIEMACHY KIELCE piątego dnia licytacji. W zaciętej rywalizacji pani Agnieszka starła się z panem Michałem, który ostatecznie zaproponował najwyższą cenę - 4100 zł.

Szósty, ostatni dzień licytacji przyniósł rekordowe 7950 zł, a kwota ta powstała z połączenia sił dwóch licytujących osób, pani Ewy i Pana Andrzeja. W sobotę, jeszcze przed finałem zabrakło kubeczków, nabywców znalazło wszystkie 30 sztuk.

Szczegóły licytacji: 

Czy jest coś, co łączy kierowcę rajdowego, filantropkę, góralskich muzyków, malarza, dziennikarza i najmłodszego zdobywcę dwóch biegunów w jednym roku?
Tak, to - oprócz pasji, z jaką realizują swoje marzenia - także wspaniałe serce i chęć pomocy innym. Rafał Sonik, Karolina Sołowow, Łukasz Golec, Marek Wawro, Grzegorz Miecugow i Jasiek Mela przyjęli zaproszenie Polskiego Radia Kielce do udziału w świątecznej akcji charytatywnej "Gwiazdka z nieba".

Od 14 do 19 grudnia na antenie Polskiego Radia Kielce licytowaliśmy porcelanowe zestawy do kawy ufundowane przez Żywe Muzeum Porcelany w Ćmielowie i jego założyciela Adama Spałę, partnera tegorocznej akcji. W każdym zestawie z unikatowej różowej porcelany, wyrabianej w Europie tylko w AS Ćmielów, znalazła się jedna filiżanka sygnowana przez naszych Szacownych Gości, a cały zestaw opatrzony był certyfikatem z ich biogramami. 

Wyjątkowe spotkanie, podczas którego Goście malowali swoje filiżanki odbyło się 24 listopada w wyjątkowym miejscu, jakim jest Żywe Muzeum Porcelany w Ćmielowie. 


W tym roku Żywe Muzeum Porcelany zostało uznane przez National Geographic za jedno z 7 nowych cudów Polski.

Sylwetki naszych Gości

Golec uOrkiestra

Grupa muzykujących przyjaciół założona przez braci bliźniaków, Pawła i Łukasza Golców z Milówki w Beskidzie Żywieckim. Zespół powstał w 1999 roku i od razu zawojował polską scenę muzyczną. Już pierwsza płyta pt.  „Golec Orkiestra 1” zdobyła status platynowej. Łukasz i Paweł to „beskidzcy górale XXI wieku” – tak ich określił pianista i kompozytor Janusz Stokłosa.

W swojej twórczości bracia łączą góralski folk z muzyką pop, rock’n’roll i jazz. Łączą z sukcesem, co potwierdzają kolejne platynowe i złote albumy oraz szereg nagród m.in. „Superjedynki”, „Wiktory”, „Fryderyki”. Ich twórczość niesie ze sobą optymizm i potężną dawkę pozytywnej energii. Muzycy założyli też Fundację Braci Golec, dzięki której w Milówce i jej okolicach dzieci poznają kulturę i uczą się grać na instrumentach ludowych.

 

Janek Mela

Najmłodszy w historii zdobywca biegunów - północnego i południowego w ciągu jednego roku. Jednocześnie jest pierwszym na świecie niepełnosprawnym, który dokonał takiego wyczynu. Ma 26 lat i pochodzi z Malborka. W wieku 13 lat w wyniku porażenia prądem amputowano mu część nogi i ręki. Niespełna trzy lata po wypadku wyruszył w podróż z Markiem Kamińskim i stanął kolejno na obu biegunach Ziemi. To nie był koniec wyzwań.

W 2008 roku Janek Mela zdobył Kilimandżaro, a rok później Elbrus. Założył Fundację „Poza Horyzonty”, pomagającą ludziom po wypadkach. Zbiera pieniądze na protezy, które dają szansę na normalne życie i psychicznie wspiera swoich podopiecznych. Jego życie stało się kanwą filmu pt. „Mój biegun”, który w tym roku wszedł na ekrany polskich kin.

Karolina Sołowow

Pochodzi z Kielc, jest filantropką z własną fabryką – Fabryką Marzeń. Taką nazwę nosi Fundacja, którą założyła we wrześniu tego roku. Wcześniej współpracowała ze Stowarzyszeniem „Piękne Anioły”, które remontuje dziecięce pokoje. Ona wspierała akcję odnawiając i wyposażając łazienki. Teraz ze swoją Fundacją postanowiła pomagać jeszcze większej liczbie potrzebujących.

Ma też niezwykłą - jak na płeć piękną - pasję. Wzięła udział w tegorocznym rajdzie Dakar. Była w ekipie reporterskiej Rafała Sonika, gdzie robiła zdjęcia i kręciła filmy z tego morderczego wyścigu. Podzieliła tym samym pasję ojca. A jest nim najsłynniejszy kielecki biznesmen i pasjonat rajdów samochodowych Michał Sołowow.

Marek Wawro

Urodzony w 1953 roku wybitny malarz i grafik, a także autor rysunków i instalacji plastycznych. Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych artystów kieleckich. Trzykrotnie był stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego prace były prezentowane na ponad 30 wystawach indywidualnych i wielu zbiorowych.

Znajdują się też w kolekcjach państwowych i prywatnych w kraju, i za granicą. Marek Wawro jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków i Stowarzyszenia Pastelistów Polskich. Swoimi pracami wielokrotnie wspierał licytacje na rzecz potrzebujących.

Grzegorz Miecugow

Znany dziennikarz, urodzony w 1955 roku w Krakowie. Był dyrektorem radiowej Trójki, prezenterem i wydawcą Wiadomości w TVP1, twórcą i prezenterem Faktów w TVN oraz felietonistą „Dziennika Polskiego”. Razem z Tomaszem Sianeckim współprowadzi program Szkło kontaktowe w TVN24, na kanwie którego wspólnie napisali książkę „Kontaktowi, czyli szklarze bez kitu”. Grzegorz Miecugow był kilkakrotnie nagradzany za swoją pracę dziennikarską.

Zdobywca nagród: „Złota Gruszka”, „Wiktory” - za największe odkrycie telewizyjne i „Ostre Pióro” – za wybitne osiągnięcia dziennikarskie. Jest także autorem książek „Przypadek”, „Trójka do potęgi” oraz serii „Inny punkt widzenia”, opartej na autorskim programie w TVN24 o tym samym tytule.

Rafał Sonik

Ma 49 lat, pochodzi z Krakowa. Obecnie to najlepszy na świecie zawodnik ścigający się w rajdach terenowych na quadach. W tym roku wygrał słynny Rajd Dakar i po raz czwarty zwyciężył w generalnej klasyfikacji Pucharu Świata. Rafał Sonik jest założycielem, fundatorem i byłym prezesem Polskiego Stowarzyszenia Czterokołowców ATV Polska.

Wraz z Piotrem Beaupre, we współpracy z Polskim Związkiem Motorowym powołał do życia Poland National Team – reprezentację Polski w rajdach terenowych, w której od początku działalności pełni funkcję kapitana.

Jest przedsiębiorcą, który kocha pracować z ludźmi i dla ludzi. To wielki filantrop zaangażowany w pomoc innym. Od lat wspiera nowatorskie i prężnie działające Stowarzyszenie Siemacha, pomagające dzieciom w rozwoju edukacyjnym i społecznym. Jest pomysłodawcą strony http://www.naszkasprowy.pl/ oraz organizatorem inicjatyw związanych z ochroną środowiska. Jest prezesem Stowarzyszenia Czysta Polska, które co roku organizuje wielką akcję sprzątania naszych najwyższych gór pod hasłem "Czyste Tatry".

 

Malowanie filiżanek z przeznaczeniem na grudniową licytację

 

 

Posłuchaj relacji Pawła Solarza z malowania filiżanek przez naszych Gości:


W 2012 roku, dzięki podobnej akcji, udało nam się zebrać środki na urządzenie pracowni muzycznej w Siemasze. Młodzież, którą opiekuje się Stowarzyszenie może uczyć się gry na instrumentach, występować na miejskich imprezach, koncertować i dzielić się swoimi umiejętnościami z innymi.

Pracownia muzyczna ufundowana przez słuchaczy Radia Kielce

 

Siemacha nie odmawia żadnemu dziecku pomocy, uczy współdziałania w grupie, solidarności, wiary we własne siły, szacunku dla każdego bez względu na stan posiadania. Założycielem Stowarzyszenia jest ks. Andrzej Augustyński, który w tym roku zdobył tytuł Społecznika Roku 2015 przyznawanego przez tygodnik Newsweek.

 

 

ZOBACZ JAK BYŁO W ZESZŁYM ROKU

Tagi do tego wpisu

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution