101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Poprawią komfort pacjentów onkologii

Data publikacji: 06.12.2015 18:45
Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Świętokrzyskie Centrum Onkologii
Fot. Krzysztof Żoładek / Radio Kielce

Pacjenci Świętokrzyskiego Centrum Onkologii już od nowego roku będą diagnozowani za pomocą nowoczesnego rezonansu magnetycznego 3T. To  urządzenie, którym może pochwalić się niewiele placówek w Polsce.

Dyrektor placówki, Stanisław Góźdź podkreśla, że to pierwsze tego typu urządzenie w województwie. Obraz uzyskany dzięki badaniu rezonansem 3T,  pomaga bardzo dokładnie zdiagnozować rodzaj i wielkość nowotworu. Dzięki temu stosowanie radioterapii jest bardzo precyzyjne. Takie leczenie jest bardziej skuteczne i precyzyjne.

Tomasz Dróżdż, kierownik Zakładu Diagnostyki Obrazowej dodaje, że dzięki wykorzystaniu nowego sprzętu, badanie trwa krócej, jest także bardziej komfortowe dla pacjentów. - To dzięki większej przestrzeni, w której przebywa pacjent podczas badania -  mówi Tomasz Dróźdź.

Badanie rezonansem magnetycznym stosowane jest właściwie we wszystkich dziedzinach medycyny. W Świętokrzyskim Centrum Onkologii dziennie korzysta z niego 50 pacjentów.

Pieniądze na realizację inwestycji pozyskano z Ministerstwa Zdrowia. Z rezonansu magnetycznego ŚCO będą mogli korzystać także pacjenci z innych placówek oraz osoby potrzebujące tego typu diagnostyki.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution