101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Świąteczna choinka na kieleckim rynku

Data publikacji: 07.12.2015 21:03
Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Świąteczna choinka na kieleckim rynku (7 grudnia 2015 r.)
Fot. Piotr Michalski / Radio Kielce

Tradycyjnie jak co roku na kieleckim rynku zapalono uroczyście świąteczną choinkę. Światełka na piętnastometrowym sztucznym drzewku specjalnym pilotem, odpalił prezydent Wojciech Lubawski wraz z najmłodszymi kielczanami.

Dzieci z Mikołajem, w którego rolę wcielił się Przemysław Krystian z Muzeum Zabawy i Zabawek w Kielcach odliczyły od dziesięciu i drzewko rozbłysło światłem.

Rynek ozdabiają także 3 anioły świetlne oraz elementy świąteczne na latarniach. Kielczanom bardzo się podoba takie przedświąteczne przystrojenie miasta.

Świąteczną atmosferę uatrakcyjnili soliści i chór Młodzieżowego Domu Kultury, którzy śpiewali kolędy.   Ozdoby świąteczne można także zobaczyć w innych miejscach centrum Kielc. W tym roku zdecydowano, że na placu Artystów również nie będzie żywej choinki. W jej miejscu ustawiono świetlny stożek o wysokości 8 metrów. Udekorowany został ponad 60 bombkami w trzech kolorach. Z kolei na końcu ulicy Sienkiewicza, przy wejściu do tunelu dworca PKP, pojawiła się duża 3 metrowa bombka ozdobiona w gwiazdy.

Oprócz ulicy Sienkiewicza lampkami oświetlona jest także ulica Kapitulna, plac Literatów oraz plac Najświętszej Maryi Panny. Z kolei na placu przy pomniku Henryka Sienkiewicza znalazły się podświetlane anioły, a na drzewach pomiędzy ulicą Dużą i Małą zainstalowane zostały kurtyny świetlne. Jak informują urzędnicy świąteczne lampkami i ozdoby będą zdobiły centrum Kielc do 20 stycznia.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution