101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Filmowy scenariusz przeciw dopalaczom

Data publikacji: 08.12.2015 17:54
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Grzegorz Bień
Fot. Stanisław Blinstrub / Radio Kielce

„Nie wiesz co bierzesz”, „Jeszcze nie jest za późno” i „Toksyczna miłość” - to tytuły filmów, które wygrały w konkursie Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty na najlepszą produkcję, pokazującą szkodliwość dopalaczy. Spośród 35. nadesłanych prac największe uznanie wzbudziły filmy, przygotowane przez uczniów szkoły podstawowej w Oblekoniu.

W kategorii gimnazjalistów triumfował Damin Ciołek z gimnazjum nr 27 przy Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Kielcach, natomiast w kategorii szkół ponadgimnazjalnych wygrał film Rafała Sochackiego z Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Kielcach. Autor przyznaje, że inspiracji szukał w filmach i serialach. Jego film opowiada o parze, która jest w sobie bardzo zakochana, niestety chłopak decyduje się sięgnąć po dopalacze. Pod ich wpływem śmiertelnie bije swoją ukochaną.

Jak mówi Grzegorz Bień, świętokrzyski wicekurator oświaty, nagrodzone filmy są wyjątkowe, bo stworzyli je młodzi ludzie, którzy są dla swoich rówieśników bardziej wiarygodni niż nauczyciele czy rodzice. Dlatego produkcje mogą przekonać młodych ludzi, by nie sięgali po dopalacze.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution