101,4 MHz

90,4 MHz Kielce
100,0 MHz WłoszczowaReklama

W Sandomierzu powstanie pracownia rezonansu magnetycznego

Data publikacji: 29.01.2012 15:12
Kategoria: Wiadomości
Skomentuj
Bądź z nami na bieżąco, polub nas na Facebooku

Powiatowy Szpital w Sandomierzu będzie miał pracownię rezonansu magnetycznego. Zaprojektuje ją i wyposaży konsorcjum firm ze Śląska. Jak poinformował Radio Kielce dyrektor lecznicy Janusz Sikorski, do tej pory pacjenci na badania rezonansem wożeni byli do Kielc albo do Stalowej Woli, a to z kolei wydłużało czas ich diagnozowania i leczenia.

Pracowania rezonansu magnetycznego w sandomierskim szpitalu zacznie działać w lipcu tego roku. Koszt jej uruchomienia to 5 milionów złotych, starostwo przeznaczy na ten cel 2 miliony 400 tysięcy złotych.

Natomiast w Kielcach, w Świętokrzyskim Centrum Onkologii, pracownia rezonansu magnetycznego działa już od 15 lat. Jak poinformował jej kierownik, dr Tomasz Dróżdż, dziennie z badań korzysta tu około 50 pacjentów, a średni czas oczekiwania na rezonans wynosi tydzień. Jak dodaje dr Tomasz Dróżdż, jeżeli zachodzi taka potrzeba, pacjenci przyjmowani są także bez kolejki. W Świętokrzyskim Centrum Onkologii najczęściej wykonywany jest rezonans głowy, kręgosłupa oraz jamy brzusznej.

W Kielcach pracownię rezonansu magnetycznego posiadają także Niepubliczne Zakłady Opieki Zdrowotnej przy ulicy Zagnańskiej 77 oraz Jagiellońskiej 72. Badania takie wykonuje również NZOZ w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Iwona Murawska

Skomentuj ten wpis

Telefony antenowe

Zadzwoń do nas!

Posłuchaj Online

Informator Kąpieliskowy

  • Warunki
    Nazwa kąpieliska

Legenda - warunki kąpielisk

Bardzo dobre Dobre Dostateczne Dopuszczające Słabe Zamknięte

Reklama

Projekt praca

Tutaj praca czeka na Ciebie.

Sprawdź najnowsze oferty pracy

Czytaj więcej

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2013 / Realizacja: ZetoKielce