101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

W Sandomierzu powstanie pracownia rezonansu magnetycznego

Data publikacji: 29.01.2012 15:12
Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Powiatowy Szpital w Sandomierzu będzie miał pracownię rezonansu magnetycznego. Zaprojektuje ją i wyposaży konsorcjum firm ze Śląska. Jak poinformował Radio Kielce dyrektor lecznicy Janusz Sikorski, do tej pory pacjenci na badania rezonansem wożeni byli do Kielc albo do Stalowej Woli, a to z kolei wydłużało czas ich diagnozowania i leczenia.

Pracowania rezonansu magnetycznego w sandomierskim szpitalu zacznie działać w lipcu tego roku. Koszt jej uruchomienia to 5 milionów złotych, starostwo przeznaczy na ten cel 2 miliony 400 tysięcy złotych.

Natomiast w Kielcach, w Świętokrzyskim Centrum Onkologii, pracownia rezonansu magnetycznego działa już od 15 lat. Jak poinformował jej kierownik, dr Tomasz Dróżdż, dziennie z badań korzysta tu około 50 pacjentów, a średni czas oczekiwania na rezonans wynosi tydzień. Jak dodaje dr Tomasz Dróżdż, jeżeli zachodzi taka potrzeba, pacjenci przyjmowani są także bez kolejki. W Świętokrzyskim Centrum Onkologii najczęściej wykonywany jest rezonans głowy, kręgosłupa oraz jamy brzusznej.

W Kielcach pracownię rezonansu magnetycznego posiadają także Niepubliczne Zakłady Opieki Zdrowotnej przy ulicy Zagnańskiej 77 oraz Jagiellońskiej 72. Badania takie wykonuje również NZOZ w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Iwona Murawska

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions