101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Harcerze rozdawali Betlejemskie Światło Pokoju

Data publikacji: 17.12.2015 15:48
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

17.12.2015 Kielce. Rynek. Harcerze rozdają Betlejemskie Światełko pokoju oraz wspólne kolędowanie
Fot. Stanisław Blinstrub / Radio Kielce

Harcerze przekazali na kieleckim Rynku Betlejemskie Światło Pokoju. Tegorocznej akcji przyświeca hasło "Zauważ człowieka", które ma uświadomić wszystkim, że obok nas jest wielu samotnych, starszych oraz chorych ludzi, którzy liczą na spotkanie z drugim człowiekiem.

Komendant Chorągwi Kieleckiej ZHP harcmistrz Tomasz Rejmer przypomina, że światełko z Groty Betlejemskiej dotarło do Kielc po raz 25. Przywiezione zostało od skautów ze Słowacji.

Na Rynku zgromadziło się wielu kielczan, którzy przyszli nie tylko po to, by otrzymać Betlejemskie Światło Pokoju, ale także wspólnie zaśpiewać kolędy. Dla wielu z nich to coroczna tradycja. Pani Ola powiedziała, że w tym roku otrzymane światło przewiezie do swojej rodziny w województwie małopolskim, gdzie będzie spędzać święta Bożego Narodzenia.

Symboliczny ogień będzie także przekazywany, przez poszczególne hufce z regionu, do kościołów, szpitali, wybranych instytucji oraz lokalnych władz w świętokrzyskich powiatach. Natomiast polscy harcerze przekazują światło dalej m. in. do Niemiec, Danii, Rosji, na Litwę i Ukrainę oraz Białoruś.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution