101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Biała niedziela w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym

Data publikacji: 10.01.2016 14:55
Autor: Małgorzata Pirosz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
10.1.2016 Kielce. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała dziś m.in. w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach. Zorganizowano tam białą niedzielę czyli bezpłatne badania specjalistyczne.

10.1.2016 Kielce. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała dziś m.in. w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach. Zorganizowano tam "białą niedzielę", czyli bezpłatne badania specjalistyczne.
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała w niedzielę m.in. w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach. Zorganizowano tam "białą niedzielę", czyli bezpłatne badania specjalistyczne. Dyżurowali kardiolodzy, ortopedzi i fizjoterapeuci. Badania można było zrobić m.in. na oddziałach pediatrycznych.

Kierownik działu fizjoterapii- Wojciech Kiebzak twierdzi, że bardzo zależy mu na tym, aby młode pokolenie mieszkańców naszego regionu nie miało wad postawy, było zdrowe, a przez to życzliwe i szczęśliwe. Z kolei specjalista pediatrii i kardiologii dziecięcej- Wioletta Korzeluch przyznaje, że od lat wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej. Dziś konsultowała najmłodszych, wykonując rutynowe badania, a także na przykład echo serca, tym dzieciom, które tego potrzebowały. Jak podkreśla maluchy w większości były zdrowe. Mieszkańcy regionu chętnie korzystali z bezpłatnych badań. Tłumaczą, że to trafiony pomysł, bo kolejki do specjalistów są długie.  

Na niektórych oddziałach wystawiono puszki, do których można wrzucać datki na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak mówi rzeczniczka szpitala na Czarnowie- Anna Mazur- Kałuża, w ciągu kilkunastu lat, placówka dostała od orkiestry WOŚP medyczny wart kilkanaście milionów złotych. Najcenniejsze urządzenie, to wysokiej klasy tomograf, ale trafiły tam też  kardiomonitory i pompy infuzyjne.  Pomoc orkiestry jest bezcenne- podkreśla rzeczniczka.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution