101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Inwigilacja sposobem na terroryzm?

Data publikacji: 21.01.2016 11:18
Kategoria: Wiadomości z regionu /Źródło: IAR
Komentarze


Fot. Piotr Michalski / Radio Kielce

Inwigilacja może być jedynym sposobem na zwalczenie terroryzmu - mówi generał Gromosław Czempiński. Były szef UOP komentował w radiowej Jedynce nową ustawę o policji, która trafi teraz do Senatu.

Jak mówił, trudno zwalczyć terroryzm bez podsłuchów. Tym bardziej, że wielu terrorystów jest szkolonych i indoktrynowanych w krajach innych niż ich własne. "Żeby tych ludzi wyłowić, przede wszystkim ukrócić ten proces rekrutowania tych ludzi, potrzebna jest inwigilacja, prewencyjna inwigilacja" - mówił gość Jedynki.

Gromosław Czempiński podkreślał jednak, że wiele zależy od tego, w czyim ręku znajdą się dane z podsłuchów i w jakim zakresie będą one pokusą do wykorzystania ich przeciwko komuś. Jak podkreślał były szef UOP, każdy z nas ma jakąś słabość, którą służby mogą w danym momencie wykorzystać.

Projekt nowelizacji ustawy o policji zakłada kilka form kontroli operacyjnej, między innymi podsłuch, monitoring w pomieszczeniach, środkach transportu lub miejscach innych niż publiczne, kontrolę korespondencji i przesyłek, uzyskiwanie danych z informatycznych nośników danych, telekomunikacyjnych urządzeń końcowych, systemów informatycznych i teleinformatycznych. Łączny czas kontroli nie będzie mógł być dłuższy niż 18 miesięcy. Senat zajmie się projektem w przyszłym tygodniu.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość

Indeks jakości powietrza

zmień ▾

Wybierz czujnik ×

cloud

 

PM10 - µg/m3

PM2.5 - µg/m3

Data pomiaru Źródło

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution