101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Nowelizacja ustawy o służbie cywilnej

Data publikacji: 25.01.2016 15:47
Autor: Bartłomiej Zapała / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
22.12.2015 Kielce. Iluminacje świąteczne. Urząd wojewódzki.

22.12.2015 Kielce. Iluminacje świąteczne. Urząd wojewódzki.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Od poniedziałku obowiązuje nowelizacja ustawy o służbie cywilnej. Nowe rozwiązania zdejmują ochronę z grupy 1500 urzędników, sprawujących funkcje dyrektorów i zastępców dyrektorów departamentów w ministerstwach, urzędach wojewódzkich, urzędach skarbowych czy w nadzorze budowlanym, likwidują tez konieczność przeprowadzania konkursów na te stanowiska.

W Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim decyzje będą podejmowane w ciągu najbliższych 30 dni, ale jak zapewnia Andrzej Pruś, doradca wojewody świętokrzyskiego, zwolnienia z pracy nie będą liczne. Zmiany personalne będą związane z reformą struktury organizacyjnej i podziału kompetencji między nowe wydziały. "Kompetencje i doświadczenie będą miały decydujące znaczenie w tym procesie” – zapewnił Andrzej Pruś.

Dodał, że opinia publiczna będzie mogła ocenić czy decyzje będą podejmowane w oparciu o kryteria partyjne czy merytoryczne. Wojewoda świętokrzyski nie dokonywała jak dotąd zmian personalnych na stanowiskach dyrektorów i zastępców dyrektorów wydziałów. Zatrudniła natomiast dwóch doradców i powołała 7 pełnomocników- część z nich była już zatrudniona w urzędzie.


Pracownicy Urzędu Wojewódzkiego nie chcą wypowiadać się oficjalnie o wprowadzanych zmianach. Nie ukrywają jednak, że nowe rozwiązania powodują brak stabilności i niepewność zatrudnienia. Do tej pory, urzędnicy służby cywilnej podlegali ochronie, a nowe przepisy pozwalają na szybkie zakończenie stosunku pracy.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution