101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Walentynki w Energetycznym Centrum Nauki w Kielcach

Data publikacji: 14.02.2016 17:48
Kategoria: Wiadomości
Komentarze

14.02.2016 Kielce. Energetyczne Centrum Nauki.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Naukowe walentynki przygotowało Energetyczne Centrum Nauki w Kielcach. Głównym tematem zajęć pt. "Energetyczne laboratorium miłości. Tajemnicza siła przyciągania" był magnetyzm. Uczestnicy mogli wykonać kartkę walentynkową, zbudować serca z klocków i wziąć udział w zabawach oraz eksperymentach z wykorzystaniem magnesu. Każdy mógł sprawdzić, co magnes do siebie przyciąga, a co odpycha.

Pracownicy ECN przygotowali też dla gości mini przedstawienie, związane z magnetyzmem – informuje Marcin Rydzek. Była to opowieść o nieszczęśliwym i samotnym Magnesiku. Bohater poznał Magnusię, zakochał się i postanowił połączyć się z nią na całe życie.

Uczestnicy walentynkowych warsztatów mogli też zwiedzić stałą wystawę centrum, na której znajduje się 28 stanowisk do samodzielnych eksperymentów. 10-letniemu Kacprowi podobało się duże koło, napędzane siłą mięśni, dzięki wspólnej pracy dwóch osób. Ciekawy był też dla niego eksperyment, w którym za pomocą strumienia powietrza należało wprowadzić piłkę na właściwy tor.

Energetyczne Centrum Nauki powstało w Kielcach w listopadzie ubiegłego roku. Jest częścią Kieleckiego Parku Technologicznego. Prezentowane tam eksponaty i eksperymenty pozwalają pogłębić wiedzę o funkcjonowaniu świata.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution