101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Trener Vive o pracy z reprezentacją Polski

Data publikacji: 02.03.2016 10:27
Autor: Ewa Golińska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze


Fot. Piotr Michalski / Radio Kielce

Tałant Dujszebajew nowym szkoleniowcem reprezentacji Polski w piłce ręcznej. Trener Vive Tauronu Kielce stwierdził na naszej antenie, że spełniło się jego marzenie, bo w zespole biało-czerwonych gra wielu zawodników kieleckiej drużyny.

Komentując występ naszych piłkarzy na rozegranych w Polsce Mistrzostwach Europy w Piłce Ręcznej gość Radia Kielce stwierdził, że zabrakło im szczęścia, mimo, że grali technicznie dużo lepiej, niż rok temu w Katarze. Polacy najpierw w pięknym stylu wygrali z mistrzami świata i faworytami imprezy - drużyną Francji, a później z kretesem, tragicznie przegrali z Chorwatami. "Cztery dni przerwy pomiędzy meczami, to nie była najlepsza decyzja organizacyjna dla Polaków" - powiedział Tałant Dujszebajew.

Pierwsze, duże wyzwanie dla trenera w pracy z reprezentacją, to udział w turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro, który rozegrany zostanie od 8. do 10. kwietnia w gdańskiej Ergo Arenie. Polska zagra z Mecedonią, Tunezją i Chile. Awansują dwie najlepsze ekipy. Tałant Dujszebajew stwierdził, że nie wyobraża sobie, by Polacy nie znaleźli się wśród najlepszych.

Kolejnym ważnym zadaniem, które stawia sobie i drużynie trener Dujszebajew jest awans na przyszłoroczne Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej, które odbędą się we Francji. Skład drużyny nie zmieni się. Trener stawia na obecną, silną generację zawodników: Jureckiego, Lijewskiego, Szmala, Bieleckiego. Zmiana może nastąpić po mistrzostwach, bo koniec kariery zapowiada część zawodników.

Tałant Dujszebajew powiedział, że ma już kandydata na funkcję drugiego trenera, ale na razie nie chciał ujawniać nazwiska. Nieoficjalnie, wśród potencjalnych kandydatów wymienia się Marcina Lijewskiego, jednak tego trener nie chciał potwierdzić. Ostateczna decyzja w tej sprawie ma zapaść 11 marca.


Posłuchaj Rozmowy Dnia

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution