101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Słowacki stawia na informatykę

Data publikacji: 02.03.2016 14:50
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Liceum Ogólnokształcące imienia Juliusza Słowackiego w Kielcach podpisało w środę umowę z firmą Transition Technologies.

Liceum Ogólnokształcące imienia Juliusza Słowackiego w Kielcach podpisało w środę umowę z firmą Transition Technologies.
Fot. Daniel Lenart / Radio Kielce

Liceum Ogólnokształcące imienia Juliusza Słowackiego w Kielcach podpisało w środę umowę z firmą Transition Technologies. Efektem współpracy będą lekcje z programistami, udział w ogólnopolskich konkursach informatycznych i praktyki w przedsiębiorstwie z branży IT.

Partner liceum przygotowuje rozwiązania informatyczne między innymi dla przemysłu, energetyki oraz medycyny. Firma mieści się w Warszawie i ma 7 ośrodków regionalnych w Polsce, a także filie w Niemczech i Stanach Zjednoczonych. W Kielcach zatrudnia ponad 40 osób.

Umowa jest  inauguracją ogólnopolskiego projektu: "Zaprogramuj swoją przyszłość", w ramach którego przedsiębiorstwo tworzyć będzie klasy patronackie w miastach, gdzie mieszczą się jego biura.

Jak informuje Renata Walęcka, dyrektor VI LO, uczniowie będą mogli od strony praktycznej uczyć się informatyki. W marcu rozpoczną się zajęcia w ramach koła naukowego dla  uczniów z klas pierwszych z rozszerzoną informatyką. Natomiast od września powstanie klasa patronacka, która będzie miała rozszerzony program informatyki.

Konrad Świrski, prezes Transition Technologies mówi w Polsce brakuje około  50 tysięcy programistów. Dlatego wszystkim firmom z branży IT zależy, by jak najwięcej młodych ludzi zainteresowało się informatyką. Znane są przypadki, że uczniowie samodzielnie uczą się programować. My chcemy te brylanty oszlifować i pokazać im, jak się to robi według najlepszych światowych standardów. Prezes zapowiada, że w przyszłości chciałby rozpocząć współpracę również z innymi kieleckimi szkołami i utworzyć  kolejne klasy patronackie.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution